GeForce GTS 250 Gigabyte 1GB temperatura GPU

Testuję ostatnio temperaturę GPU w swojej karcie, ponieważ podczas intensywnego grania na ekranie pojawiają się dziwne kreski. Nie są bardzo uciążliwe, jedynie trochę denerwujące. Wymieniłem już pastę (użyłem pasty do procesorów Zalmana). Nie mniej jednak GPU w stresie osiągną temperaturę 82 stopni. W spoczynku temperatura GPU oscyluje w granicach 42 - 45 stopni. Czy temperatury, które uzyskuje moja karta graficzna nie są za wysokie?

82 stopnie to standard dla kart na chipie g92/g92b.

Powoli musisz się nastawiać na jej wymianę w niedalekiej przyszłości - u mnie od kresek do całkowitych przekłamań minęło zaledwie 30 min, ze względu na wadliwe stery. A o przeinstalowaniu sterowników też możesz pomyśleć.

To raczej normalne temperatury tego typu kart (aczkolwiek zależy jeszcze jaki masz cooler GPU). Możesz ewentualnie zmienić pastę na lepszą i sprawdzić jak będzie.

Z tego co pamiętam to karta od początku - przy dużym obciążeniu - wyświetlała na ekranie podobne kreski. Karta nominalnie ma założone chłodzenie Zalmana.

Sterowniki mam najnowsze. Pastę też już zmieniłem, użyłem do tego celu pasty Zalman STG2. Temperatury bez zmian.

http://www.proline.pl/?p=AC+ACCELERO+S1R2

Możliwe, że pomoże.

  • sprawdź komentarze.

Pasywnie na pewno nie będzie lepiej. Jeśli Accelero S1, to z przynajmniej jednym wentylatorem typu 120 mm.