GeForce GTX 260 pierwsze testy!

Jakby jeszcze AMD toczyło równą walkę na planszy z procesorami :expressionless: To tam tylko straty ponoszą jak na dziś dzień. Oby nowe 45nm Phenomy jakoś wpłynęły na rynek.

Oj nie wiem, ogólnie cała architektura procesorów phenom jest do d… i musieliby zaprojektować wszystko od nowa.

Wyjda Nehelemy i tak Intel bedzie gora :stuck_out_tongue:

Nehalemów podobno nie będzie się dało podkręcać :stuck_out_tongue:

Zmień lepiej zródlo informacji :stuck_out_tongue: pewnie beda tak wydajne ze nie bedzie to konieczne :slight_smile:

Tak to musiał intel zrobić. K10 to bardzo dobra architektura, nie trzeba jej wcale mocno optymalizować aby wyszło coś mocnijszego od c2d takt w takt, ale narazie amd się skupia na przestawieniu produkcji na 45nm i dopracowaniu tego procesu technologicznego tak aby znacząco obniżyć zużycie energii, wydzielane ciepło i podnieść możliwe zegary.

No nie wiem, bo Phenomy dostają po d… nawet od Athlonów, a skoro przez tyle czasu nie udało im się stworzyć niczego szybszego, to wątpię, żeby sytuacja AMD na rynku szybko uległa zmianie.

no niestesty, na rynku “prockowym” Intel jak na razie gniecie AMD, osobiście nie obchodzi mnie to czy AMD czy Intel będzie robiło lepsze procki, tylko żeby obydwie firmy były na podobnym poziomie, a ceny żeby były coraz niższe :wink:

No akurat w gridach barcelony są szybsze od quadów… Gry to nie wszystko… Idąc takim tokiem rozumowania… po co pisać programy wielowątkowe? Jeden wydajny rdzeń, a wiele dobrze współpracujących rdzeni to spora różnica.

Z resztą amd ma sporo gorszy aktualnie proces technologiczny (nie mówię o 65 vs 45, tylko 65 vs 65nm co widać po osiąganych taktowaniach i wydzielanym cieple), a mimo to na rynku serwerów jakoś sobie radzi.

btw. jak ładnie egiełda zwróciła uwagę na to że radek pobiera więcej prądu w spoczynku, ale już o stresie nie powiedzieli, sprytne :]

//wiem czepiam się.

Heh a przeczytajcie co ATI planuje na pierwszy kwartał 2009r: http://nt.interia.pl/komputery/news/amd … 48319,1010

“… W pierwszym kwartale przyszłego roku firma zamierza wydać nowy rdzeń RV740, który będzie produkowany w procesie technologicznym 40nm. Wtedy pojawią się też pierwsze egzemplarze testowe GPU RV870 posiadającego 2000 zunifikowanych jednostek Shader Processor! …”

Poza tym, czas na kolejny hit od AMD, czyli Fusion (połączenie GPU i CPU), czekamy!

Jak narazie to nVidia może się pakować ze swoimi produktami i cenami :biggrin:

O tym wcześniej czytałem. Dobrze, że AMD/ATI tutaj króluje, bo było by cienko.

Tylko te feralne procesory :evil: Prawdopodobnie nie będą też równorzędne na 4 jajach, więc może pierwsi powinni wprowadzić jeszcze niższy proces technologiczny? :smiley: Także może na AM3 coś drgnie :wink:

Nie no aż tak źle nie jest, kto teraz “tanio” gtx260 dorwie i podkręci ten się nie zawiedzie, ale biorąc pod uwagę fakt że r770 ma tylko 70% tranzystorów w porównaniu do gtx’ów, a w wydajności takiej różnicy nie ma… i dodatkowo fakt iż radki świetnie się skalują w crossfire które to jest wspierane przez bądź co bądź wyśmienite chipsety intela (x38, p45, x48), a więc i świetne płyty główne w przyzwoitych cenach… bezsprzecznie najlepszą grafiką obecnie jest 2x4850 za niecały 1k zł na dobrym p45 8x8 za niecałe 400zł.

Ciekawe że nagle egiełda zauważyła że 512mb pamięci jest wadą, podczas gdy jeszcze niedawno w testach wersje 1gb nic nie dawały… bardzo ciekawe…