GeForce GTX 260 - Problem z kartą (kod 43)

Witam!

Niedawno kupiłem używanego gtx 260. Sprawował się świetnie ale od kilku dni mam z nim problem. Po włączeniu komputera zazwyczaj windows 7 wyłącza mi kartę graficzną a w menadżerze urządzeń podaje kod 43. Próbowałem już przeinstalowywać sterowniki, instalować sterowniki do płyty głównej ale nic nie pomaga. Jeżeli już karta “zaskoczy” i komputer włącza się normalnie to wszystko jest ok i nie ma problemu z artefaktami lub tego typu rzeczami. Evga precision pokazuje temperature około 40*C. Mój zasilacz to Chieftec CTG-500-80P. Proszę o jakieś rady jak mogę rozwiązać ten problem.

Sterownik lub karta ?

Wcześniej jaka karta była zainstalowana ? - może trzeba zrobić czystkę w systemie po poprzednich sterach i oprogramowaniu.

Ja bym jeszcze zresetował bios dowolna metoda i ustawił go ponownie i zapisz Save.

Jak to nic nie da - sprawdź wizualnie kartę czy wszystko gra i trzeba ją sprawdzić na innym kompie - jak to samo reklamacja lub nowa.

Kartę mam już około miesiąca, wcześniej działała bez zarzutów. Próbowałem już przeinstalowywać sterowniki wcześniej usuwając stare i czyszcząc driver cleanerem ale nic nie dało. Kartę czyściłem i nie zauważyłem żeby coś się tam spaliło. Zauważyłem też że przy pierwszym uruchomieniu karta jest wyłączana przez windows 7, trzeba ponownie uruchomić komputer i dopiero “zaskoczy” tak jak by musiała się rozgrzać przy tym pierwszym uruchomieniu. Czasem też po restarcie i 5-10 minutach pracy komputer wywala bluescreena. Kartę kupiłem używaną po okazyjnej cenie więc raczej reklamacja nie wchodzi w grę bo odkąd ją kupiłem działała bez problemu. Prosił bym o podanie jakiejś nazwy/linka do poradnika z jakimś programem do odczytywania zrzutów pamięci po bluescreenach może potrafił bym lepiej opisać co dokładniej dzieje się z kartą.

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=15.0