GeForce GTX 260 - Przegrzewanie

Witam użytkowników forum!!

Przeglądając forum, znalazłem kilka podobnych wątków jednak, żaden nie jest podobny do mojej sytuacji, także napiszę o co kaman.

Grafika, tj. najprawdopodobniej u mnie w dziwny sposób się przegrzewa, chociaż co dziwne nie przy każdej aplikacji, którą mocno obciążą grafe ( gry ).

Przykładowo, grając w mmo Lineage 2 moge mieć odpalone 4-6 kont jednocześnie i karta nie dochodzi do więcej niż 80 stopni celsiusza, natomiast przy innych aplikacjach ( sniper ghost warrior czy dzisiaj swierzo kupiony Crysis 2 pochodzi chwile i restartuje komputer ).

Nie wiem za bardzo z czym te sytuację moge powiązać. Wcześniej przed zmianą grafiki miałem 8800 gts i nie miałem tego typu problemów.

Spec komputera:

Płyta główna - Gigabyte ga-p35c-ds3r

Karta graficzna - evga geforce gtx 260

Zasilacz - Feel 500W atx

Procesor - DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

System Windows 7 64 bit ultimate

Z góry dizękuje za odpowiedz(i) i pozdrawiam.

Oji

Jaka temperatura procka w stresie? Może go przeczyść?

No i zasilacz wysokich lotów to nie jest. Jak masz możliwość, to pożycz jakiś lepszy dla porównania.

Podaj która wersja Fella. Jeśli III to nie jest źle chociaż on i tak jest raczej za słaby do tej karty, a jeśli I albo II to wymień go jak najszybciej :wink:

Eee ten komputer sam składałem ( teraz po czasie wiem, że zasilacz to jest mega crap ) ale klejąc sprzęt do kupy nie miałem o nich bladego pojęcia ;f

Florky, co ma do wszystkiego procesor ? tj. pytam serio czy jego temp ma znaczenie ? z tego co mi podaje everest to procesor podczas ( zanim zaraz mi komp padnie ) crysis 2 ma 54 C średnio na rdzeniach. I napisałem to w dobrym momencie bo kilka minut temu mi padł ( to są temp od restartu i po włączeniu ponownym systemu - http://i.imgur.com/kqt78.jpg.

Szotek’u - Feel z seri III. Wiem, że potrzebuje minimum 10000w ze stajni ocz lub enermaxa, ale to wydatek rzędu tyś zł ;f

Kto Ci takich głupot naopowiadał? :wink:

Hej,

Dobre… :slight_smile: Sam spotkałem się maksymalnie z zasilaczami o mocy 1 500 W, ale z 10 000 W jeszcze nie. Zresztą taki zasilacz dałby radę zaopatrzyć w prąd kilkanaście całkiem mocnych zestawów. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oj czepiacie się panowie, zera mi się przytarły :slight_smile: Oczywiście chodziło mi o tysiąc watowy zasilacz tych dwóch firm, a wracając do tematu, jakieś pomysły ?

Hej,

To i tak o dużo za dużo. Tak na szybko wrzuciłem do kalkulatora mocy Twoje podzespoły - z uwzględnieniem 4 GB RAM’u oraz dwóch dysków twardych i dwóch napędów. Otrzymałem pobór mocy w wielkości niespełna 300 W. Jeśli więc kupisz 500W zasilacz to będziesz miał jeszcze naprawdę spory zapas mocy.

:arrow: Enermax ErPRO80+ EES500AWT-ErP 500W,

:arrow: Enermax Modu82+ II EMD525AWTII 525W,

:arrow: Enermax Pro87+ EPG500AWT 80Plus Gold 500W,

:arrow: OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok o zasilaczu to juz wiem, nt. czy jego ewentualna niewydolność może mieć coś do przegrzewania sie karty czy crashów komputera >

Hej,

Tak, może powodować i zwieszanie się komputera, i przegrzewanie. Gdy nie jest on w stanie dostarczyć odpowiedniego natężenia prądu, może podwyższać napięcie - prowadzi to oczywiście to zwiększenia mocy, która jest iloczynem napięcia i natężenia, ale może powodować też niestabilne zachowanie elektroniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzieki chłopaki i Dimatheus za rady. Rozmawiałem ze znajomym, który jest wręcz onanistą jeśłi chodzi o nowe częsci komputerowe ( komputer za 35 tys bez monitora który skads tam 30cl full hd sciagal ) powiedział mi praktycznie to samo, także spieniężam jutro gibsona swojego i bedize ocz 1k+ Watowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Oji

Ojinau , nie popadaj w paranoje :wink: 1kW zasilacz? Ale po co … Jeśli chcesz naprawdę porządny zasilacz który uciągnie twój sprzęt + OC to w zupełności wystarczą takie zasilacze: http://www.techplanet.pl/produkty/zasil … 14763.html lub ten http://www.saturion.pl/index.php/produc … roduktOpis .

Hej,

Ja pisałem o zasilaczu o mocy “nieco” mniejszej… Ale oczywiście to Twój wybór - najwyżej będziesz miał spory zapas mocy gdybyś kiedyś do konfiguracji dorzucił dodatkowe karty graficzne czy inny osprzęt. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus