Geforce gtx 280 nie działa na płycie głównej GA-MA78G-DS3H

witam

potrzebuję pomocy w uruchomieniu gtx 280 na płycie GA-MA78G-DS3H. Mam następujący problem:

wkładam grafikę do slotu Pci-ex16, podłączam zasilanie karty 8pin+6pin i uruchamiam komputer. monitor nie włącza się ale widzę i słyszę że ładuje się windows, przełączam kabel od monitora na zintegrowaną grafikę i monitor się włącza i widzę normalnego windowsa. dioda na grafice jest zielona więc zasilanie jest o.k. (zasilacz 650w chieftec). Po wielokrotnym resecie kompa, w końcu udaje mi się uruchomić gtx 280, ale nie może tak być żeby odpalanie komputera zajmowało jakieś 10-30 minut :). znalazłem na tym forum podobny wątek - tam problem był identyczny tylko płyta główna była inna (chociaż ta sama seria GA-M…). ttam pomogła aktualizacja biosu, więc zrobiłem tak samo, pobrałem na stronie producenta najbardziej aktualny bios i go wgrałem ale mnie to nie pomogło - gtx 280 ciągle włącza się po wielokrotnym resecie. ma ktoś jakiś pomysł?

Karta graficzna po włożeniu do slotu automatycznie wyłącza zintegrowaną, jeśli jednak masz włożoną do slotu i odpinasz od niej kabel od monitora i przypinasz do zintegrowanej, a ona działa to znaczy, że musisz wyłączyć w biosie kartę zintegrowaną.

W biosie ustaw primary adapters na PCI-E, wyłącz komputer i wsadź tego gtx 280.

Witam odinstalowałeś sterowniki z zintegrowanej grafiki ?

Może wystarczy wyłączyć w biosie tą zintegrowaną jeśli taka opcja istnieje. Sprawdź …

wyłączyłem w biosie grafe zintegrowaną i wskazałem na pci-e jako primary init i nic. skonczyło się to tak że w momencie wyłączenia grafy zintegrowanej i nie wykryciu gtx 280 w slocie pci, monitor się nie włączył. po wielokrotnym resecie gtx w końcu odpalił i powróciłem w biosie do ustawień auto

Dodane 16.03.2009 (Pn) 14:02

dodam jeszcze że gtx 280 na moje oko zachowuje się co najmniej dziwnie tzn. kiedy włączam komputer wiatrak grafiki kręci bardzo szybko = głośno, i kiedy karta się nie włącza ten wiatraczek wyje przez cały czas. a kiedy grafika zamierza się włączyć to w momencie włączenia kompa karta normalnie zaczyna głośno pracować a potem raptownie obniżają się obroty wiatraczka tak że słyszę minimalny szum i wtedy karta się włącza. byłoby super jakby tak działo się za każdym razem gdy włanczam kompa. no i jeszcze jedna ważna informacja - kiedy kupiłem tę kartę i zaczeła tak pracować wysłałem ją do serwisu - po 3 tygodniach oddali mi kartę twierdząc że wszystko z nią jest o.k. próbowałem już chyba wszystkiego - chodzi mi po głowie tylko jeszcze jedno, może to jednak zasilacz nie daje rady, ale dużo czytałem na ten temat i znalazłem informację że gtx 280 w stresie pobiera 350 w max, czytałem opinie innych użytkowników którym ta karta chodzi przy 600 w. więc już nie wiem co robić

nikt nie ma żadnych pomysłów??

Dodane 18.03.2009 (Śr) 16:13

wydaje mi się że znalazłem :slight_smile: włożyłem zasilacz 800w. narazie karta gtx280 włącza się za pierwszym razem - ale tak naprawdę upewnię się że to jednak brak zasilania po paru dniach użytkowania. ale mi napsół krwi ten gtx 280! !!