GeForce GTX260- co o niej sądzicie

Na egiełdzie jest wielkie porównanie gtx260 vs 4870 i minimalnie wygrywa je radeon wydajnościowo. Biorąc pod uwagę dodatkowo fakt że nvidia do tych nowych gtx’ów robi takie sobie sterowniki w porównaniu do ati i że w razie gdyby wypaliły projekty cuda/gpugpu, to radeon tymbardziej zyskuje bo ma zdecydowanie większą moc obliczeniową i z czasem im nowsze gry tym większa przewaga radeona, już teraz widać w testach taką zasadę.

Pokaż mi które gry po jest raz jedna raz druga i to niezależnie czy stara czy nowa gra.

Wybór pomiędzy tymi dwoma to upodobania,za GTX przemawia lepsza płynność w COH ,Graw2,WIC reszta obojętnie bo ten sam poziom gry odczucia i FPS.Teraz przy podobnej cenie to bez różnicy którą wzmiesz.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-57

Średnio tam gdzie ma to znaczenie radeon jest lepszy. Dodatkowo warto pamiętać iż jest to układ o 2x mniejszej powierzchni i tej samej wydajności :]

A co ma do tego powierzchnia możesz mi wytłumaczyć tobie ona nie przeszkadza bo pobór prądu jest teaki sam w obu kartach w 3D.

"Karty, co bardzo dobrze pokazują wykresy zamieszczone na górze tej strony, są bardzo ale to bardzo porównywalne z lekkim wskazaniem na Radeona HD 4870. Jednakże różnica jest na tyle mała, że wystarczy obniżyć taktowanie rdzenia o 30 MHz i pamięci o 20 MHz by ją zniwelować – w końcu Radeona testowaliśmy z maksymalnymi częstotliwościami, a GF’a nie. Wyraźnie jednak widać (gdy odrzuciliśmy najmniej wymagające gry), że im nowsze i bardziej wymagające produkcje (choć wcale nie jest to ze sobą nierozerwalnie połączone), tym Radeon HD 4870 wypada lepiej na tle konkurenta. Dopiero po selekcji gier (odrzuciliśmy te, w których obydwie karty zapewniły super-płynność w najwyższym możliwym trybie) wyszła delikatna przewaga Radeona HD 4870 wynosząca średnio 3 – 3,5%.

no 3-3.5% to bardzo dużo rozumiem 10-15% wtedy jednoznaczna decyzja kupującego ale w takim wypadku to upodobania przy różnicy w cenie 30zł.Czy weżmie radka czy weżmie GF nie ma najmniejszego znaczenia.

Ma takie znaczenie że architektura układu ati jest dużo lepsza. Poza tym ma dużo większą moc obliczeniową w razie gdyby programiści przyjeli te cuda i inne takie odpowiedniki… ewentualnie dx 11 będzie na takie alternatywne korzystanie z kart pozwalał, a ma być kompatybilny wstecz (napewno z radeonem, być może też z gf’em, bo jak wiadomo pod kątem tego wsparcia się różnią).

3% wydajniejsza jest karta tańsza o dobre 50-70zł więc nie widzę aby wybór gtx260 był kwestią upodobań.

jak napisałem wcześniej nie zdecydowałem jaką kartę wybrałem (GF czy radeon). Na chwilę obecną wybrałbym GF ale nie dlatego, że jestem jakimś fanem GF. Radeon-a nie dyskwalifikuje, potrzebuję tylko konkretnych argumentów dlaczego właśnie ta karta. Jeśli (jak pisali inni) nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma kartami i w cenie i w wydajności, to dlaczego miałbym wybrać właśnie radeona? Jak pisałem potrzebuję konkretne argumenty

Mariosti* podał ci właśnie przed chwila dwa ważne argumenty, HD4870 jest lepszy o 3% i do tego jest tańszy o około 60-70zł + do tego Radeon robi teraz dobre stery a GeForce się ociąga

Wielkość ma znaczenie bo" Ma takie znaczenie że architektura układu ati jest dużo lepsza opanuj się :o

Oblicznia fizyki przez układy ATI nie zobaczymy do końca 2009 tego możesz być pewien po oficjalnych wypowiedziach do puki intel nie pokaże swojego układu z Havak,a cuda no niestety olali sprawę jak byś słedził poczynania Rage z ngohq to byś to wiedział.

Dx11 no wiesz do tego czasu kiedy gry wyjdą to będzie następna generacja kart i te karty spadną do niższego segmentu.

Skąd ci się bierze 50-70 zł pomijając tą jedną sztukę na allegro za 590zł(używaną)

4870=720zł

GTX260=751zł

różnica 31zł

zapomniałeś dodać że na 4870 w maxymalnych detalach masz zacinanie w COH Graw2 dopiero znika w CF

I nadal twierdze że to kwestia upodobania bo jedni i drudzy mają plusy i minusy a cena bardzo podobna.

ATI jest cichsze od GTX260, do tego obsługuje DX10.1 co teraz nie robi większej różnicy, ale np. za rok możeliwe że sporo gierek będzie używało DirectX 10.1, a nie każdy wymieia kartę graficzną c pół roku

no a co do cen, to na ceneo.pl najtańsza GTX260 kosztuje 776zł

http://www.ceneo.pl/1585502

a najtańsza HD4870 kosztuje 692zł

http://www.ceneo.pl/1597656

więc różnica wynosi 84zł

no i jednak HD4870 jak już sam powiedziałeś jest wydajniejsza od GTX260 o około 3-5% więc wybór może być tylko jeden - HD4870

Wow znalazłeś więcej niż jeden tytuł, gratulacje :]

Jak byś poczytał a nie na wykresy tylko patrzył to byś znalazł więcej,COj też dochodzi w 8.9 nie będzie już manipulacji texturami,wspaniały Crysis,R6 Vegas,WIC

Max jakiś problem z ATI że zwracasz uwagę tylko na problemy z jej strony a wogółle nie zwracasz uwagi na dużą listę ułomności po drugiej stronie wyszczególnionej w podsumowaniu tamtego artykułu? Naprawde to się robi żałosne :]

Nie nie mam problemu jak widać sam jade na 4850CF tylko odpowiadam na twoje zaczepne odpowiedz jak np:

Wow znalazłeś więcej niż jeden tytuł, gratulacje

A żeby dało ci do myślenia na 4870X2 problem Colina Dirt powraca zwalnianie o dziwo na CF normalnym tego już nie ma.Max stabilne OC 798/990 limit w biosie 800/1000 można obejść tak samo jak wcześniej ale wiesza się już GPU a pamięci wysypują się totalnie przy 1030 na pulpicie.

Co do tematu to wyżej pisałem że są problemy na jednej i drugiej widocznie przeoczyłeś co nie zmienia faktu że nie ma to znaczenia w wyborze bo podobna cena ta sama wydajność ale ty twierdzisz inaczej stawiając tylko na jedną a jest to błędne.

HD4870 jest tańsza o 70zł i w dodatku ma lepsze chłodzenie i jest wydajniejsza o 3-4%, więc wybór może być tylko jeden - HD4870

ddr’y 5’tki to musisz przyznać bardzo nowe stworzenie, a co do gpu to powiadasz nawet po vmodzie? Może jak przejdą na 45nm proces z hi-k bramkami to wreszcie zaczną osiągać znacznie wyższe taktowania przy znacznie niższym zużyciu energii i w przypadku cpu i gpu.

Co do nastawiania na radeona to właśnie tak jak gruchacz zauważył, prosta kalkulacja. Bardzo możliwe że nowa wersja gt200 w mniejszym procesie technologicznym będzie bardziej atrakcyjna od radeona, ale narazie to jest troche przesadzanie z tym trzymaniem się sprawdzonych technologii.

Mariosti*

vmod nie ma jeszcze do 4870X2 =D>

gruchacz ,

30zł a nie 70zł

przytaczany test był na 100% wiatraka ale widać umyka to co nie którym,odliczasz 30Mhz żeby była cisza i co wtedy jest opisane w arcie.

zapodaj linki gdzie te karty różni tylko 30zł :x

no i Radeon HD4870 jest w procesie technologicznym 55nm, a GTX260 w 65nm, przez co GTX260 jest mnie podatny na OC, zużywa więcej prądu i jest cieplejszy

a powiesz mi jak ma być już Vmod jeśli ta kart anie jest w sprzedaży? :x

No tutaj akurat jest problem, bo właśnie bez vmoda 4870 najwyżej do ok. 800mhz może pójść czyli tylko 50mhz, podczas gdy gtx260 podkręca się całkiem przyzwoicie, na prawie 700/1500 co daje mu spory skok wydajności z uwagi na niskie taktowanie standardowe. I co do zużycia prądu to wg testów jednak jest na bardzo podobnym poziomie, nawet z minimalną przewagą gtx’a co do oszczędzania energii… Stary sprawdzony proces technologiczny jak widać ma pewne zalety. Ale wciąż są to zupełnie równorzędne karty (co z pierwszymi catalystami nie było takie oczywiste) i radeon jest pare % tańszy i cfx wspierają jakże lepsze płyty (cena/oc) z chipsetami intela.

Heh… 4850 ma pcb bardzo podobne do 38x0 i dlatego vmod’y były gotowe przed premierą na bazie samych przedpremierowych zdęć spodu karty :slight_smile:

tylko ja mówiłem o HD4870x2, więc chyba różnica jakaś jest, czy może nie?

A ja mówiłem o 4850 jako o przykładzie.