GeForce GTX560 - Niepotrzebne obroty wentylatora

(system) #1

Witam,

Zakupiłem kilka dni temu nowy komputer i już mam z nim kłopoty, mianowicie chodzi o niepotrzebnie dużą ilość obrotów wiatraka od karty. Podczas normalnej pracy na komputerze wszystko chodzi ładnie i cichutko, natomiast podczas grania (Wiedźmin) wentylator niepotrzebnie wykonuje strasznie dużo obrotów, co powoduję, iż komputer chodzi głośno. Podczas normalnej pracy karta ma tylko 34 stopnie, podczas grania na najwyższych detalach w wymagające gry dochodzi średnio do 55 stopni, nigdy nie przekracza 60. Jak można najbezpieczniej zmniejszyć obroty? Dodam jeszcze, że podczas normalnej pracy CPU fan speed wynosi 2300 rpm a przy graniu około 4500.

Dodam jeszcze, że używałem programu MSI Afterburner, zmieniłem CPU Fan Speed na najmniejszą możliwą opcję, czyli 25% i nadal obroty w granicach 4500

(slawektor) #2

Może to wina sterowników? W najnowszych 295.51 - BETA wśród poprawek jest miedzy innymi:

Poprawia kluczowe błędy

Co prawda nie piszą że dotyczy karty GTX 560, ale rożnie to bywa: http://www.geforce.com/Drivers/Beta

Używam tych sterowników ( też mam GTX 560) sprawują się dobrze.

(Kws2011) #3

Jeśli sterowniki nie pomogą to idź do sklepu i powiedz żeby wymienili na nową. Ja tak zwlekałem i gwarancja mi się skończyła a teraz jakość elektroniki jest bardzo słaba i często trafiają się uszkodzone podzespoły.

(system) #4

Sterowniki mam 295 w wersji BETA także te najnowsze. Pobierałem z oficjalnej strony Nvidia. Może jednak da się coś z tym zrobić?

(Walker15130) #5

Beta? Po co komu beta. Widzę, że pewnie coś poknociłeś w ustawieniu obrotów. W afterburnerze możesz ustawiać jakie obroty do jakiej temperatury mają być. Próbuj dobrać optymalne wartości.