GeFroce GT 730 opóźnia system oraz nie uruchamia gier


(Kowal929) #1

Witam !

Dziś zakupiłem nową kartę graficzną do mojego komputera Gigabyte GeForce GT 730. Kartę zamontowaliśmy, zainstalowaliśmy sterowniki z płyty, pobrał się Nvidia Experience, lecz nie chce się zaaktualizować sterownik, który owy program wyszukał, ciągle się instaluje, pisze że aktualizacja przebiegła pomyślnie, lecz gdy uruchamiam ponownie komputer i odpalam program i pisze ze aktualizacja jest gotowa do pobrania (i tak jest ciągle). Poza tym kiedy chce zainstalować Nvidia display control panel (Panel Sterowania Nvidia) wyskakuje błąd że wystąpił problem z systemem. Dodatkowo żadna gra nie chce się uruchomić, wyskakuje błąd że program przestał odpowiadać i należy go zamknąć, proszę o pomoc ponieważ nie wiem co sie stało, karta jest dobra bo jest nowa od producenta. Liczę na waszą pomoc.


(DarkPeter) #2

W Panelu Sterowania odinstaluj całkowicie Nvidia sterownik graficzny, NVIDIA oprogramowanie systemu Physx, Nvidia Experience

 

Wyczyść komputer CCleanerem

 

pobierz najnowsze sterowniki i zainstaluj:

 

x86 (32bit) http://www.nvidia.pl/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/344.75/344.75-desktop-win8-win7-winvista-32bit-international-whql.exe&lang=pl&type=GeForce

 

64 bit  http://www.nvidia.pl/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/344.75/344.75-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe&lang=pl&type=GeForce

 

Możesz jeszcze doinstalować http://www.dobreprogramy.pl/.NET-Framework,Program,Windows,17635.html


(tosiekbu) #3

Witam.

 

jeszcze przed instalacją nowych sterowników skorzystaj z narzędzia

 

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

 

uruchom to narzędzie koniecznie w trybie awaryjnym następnie skorzystaj z odpowiedniej wersji sterownika podanego przez użytkownika DarkPeter.


(Kowal929) #4

Sterowniki się zainstalowały, lecz poprawy w jakości nie widzę, pozatym gry nadal nie chcą się uruchamiać.


(Kurp55) #5

Podaj specyfikację swojego komputera (płyta główna, procesor, zasilacz itp.)  Ta karta nie nadaje się do do wymagających gier.


(Kowal929) #6

Nazwy płyty głównej nie znam, procesor Intel Core 2 Duo (2GHz), zasilacz 400W


(Agatonster) #7

dawidzior23

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Kowal929) #8

Zmienione, proszę o szybką pomoc.


#9

dawidzior23, przeczytaj jeszcze raz posta do którego linka podał Ci kolega wyżej i zmień temat jeszcze raz, ale tym razem postaraj się bardziej.


(Kowal929) #10

Oki zmieniłem, mam nadzieję że teraz wszystko będzie dobrze. Jeśli mowa o problemie, zainstalowałem od nowa system, nowych sterowników nic już nie blokuje, lecz gry nadal nie działają, oraz gdy ruszam oknami (lub odświeżam) to przez ekran przechodzi pasek (przed instalacją sterowników tego nie ma), w przypadku ruszania oknami, one są opóźnione, chwilowo widzę to okno w poprzedniej pozycji. Czy to jest wina tego że mam tylko 2GB RAM DDR2.