Generic Host Process + wirus? Padła grafika i dźwięk

(Mantaa7) #1

Witam.

Mam nadzieję, że zakładam temat w odpowiednim dziale.

Wiele się już naczytałam na tym forum o moim problemie, ale żadne działania jak dotąd nie przynoszą spodziewanego efektu.

Opiszę problem po kolei.

Laptop działał dziś sprawnie. System Windows XP SP3, najnowsze sterowniki do grafiki i dźwięku.

Nie wchodzę na żadne podejrzane strony i nie ściągałam dziś nic z sieci. Podpinam sobie słuchawki, odpalam film (przeskanowany Avastem) i nagle uzyskuję informację: "program nie mógł zrenderować niektórych pinów grafu". Potem była tylko lawina zdarzeń:

Najpierw wysiadł dźwięk. Brak urządzeń audio, nie mogę posłuchać muzyki, obejrzeć filmu, bo głucho. Nie jest to wina głośników, bo dźwięki systemu bez zarzutu. Następnie okna zmieniły się z wyglądu XP na jakby '98. To samo z paskiem startu. Zresetowałam, pojawił się komunikat:

"Błąd Generic Host Process..."

Grzebnęłam na tym forum, okazało się, że to może być wina wirusa. Zatem wykonałam co następuje:

1. Skanowanie systemu Avastem- jakies dwa zarażone pliki, ale już sobie z nimi poradziłam

2. Naprawianie rejestru przez CCleaner

3. Ściągnięcie łatek nic nie daje, bo mam Service Pack 3

4. Analiza programem KillSwitch, która nie wykazała nieprawidłowości

5. Zablokowałam porty przez Windows Woorms Doors Cleaner

6. Dr.Web nie znalazł wirusów

7. Comodo Autorun Analyzer podświetlił na czerwono spqset.exe, ale to ponoć jakiś proces HP

Komputer nie zamula, internet działa prawidłowo. Jedyny problem to ta grafika i dźwięk właśnie. Jakieś 2 minuty po włączeniu laptopa pojawia się komunikat z Generic Host Process, a około 5 minut później wysiada dźwięk i zmienia się wygląd tych okien.

Nie wiem już co począć dalej. Siedzę nad tym od ponad czterech godzin, oczy mam czerwone jak królik i liczę na Waszą pomoc :slight_smile:

OTL: http://www.wklej.org/id/880286/ i http://www.wklej.org/id/880287/

EDIT:

Dziś, dzień po wszystkim, włączyłam laptop i dźwięk oraz grafika działały poprawnie, wywala tylko ten błąd. Gdy tylko podpięłam słuchawki znów padły urządzenia audio, przy czym dźwięki systemu działają poprawnie. Macie jakieś pomysły czemu się tak dzieje w momencie podpinania słuchawek, które jeszcze wczoraj do wieczora działały bez zarzutu?

(Piesek64) #2

Nawet jak ci już działa, to nie koniec. Wirus nadal może być. Co do dźwięku, może złe ustawienia albo masz kłopoty z sterownikiem od tych słuchawek.