Generowanie przycisków w pasku zadań przez otwierany plik

mam pytanie, szukałem w necie jak rozwiązać ten problem ale są tylko informacje jak przyciski na pasku zadań w w7 scalić itp., a potrzebuję czegoś innego.

Mam ustawione we właściwościach pasku zadań, żeby przycisków nigdy nie scalał i tak musi zostać. Wcześniej w wersji 2007 gdy otwierałem kilkanaście plików dwg miałem jedną ikonę (przycisk) autocada w pasku zadań, między plikami przełączałem się poprzez wybranie z menu okno dany plik. Teraz gdy mam Autocad 2015 każdy otwarty plik generuje mi kolejny przycisk w pasku zadań. Co przy dużej liczbie otwieranych plików robi niezły bałągan w pasku. Można zescalić ale wtedy mam tylko kwadracik i musze z minaturki wybierać który chcę plik wyświetlić, co jest mało komfortowe. Pozostaje tylko pozostawienie opcji nie scalaj przycisków w pasku zadań, tylko potrzebuję pomocy jak zrobić żeby każdy otwarty plik nie generował kolejnego przycisku tylko był pod jednym przyciskiem programu. Może ktoś pomoże.

Wszystkie programy legalne, aktualizacje zainstalowane.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, a zapewne tak jest, gdyż sam niegdyś zastanawiałem się nad tym zagadnieniem, zachowanie aplikacji na pasku zadań zależne jest, choć to zabrzmi być może banalnie, od samej aplikacji. Najprostszym przykładem może być przeglądarka internetowa, w której otwierając kolejne karty, czyli de facto pliki, aplikacja wciąż “zajmuje” tylko jeden przycisk. W chwili, gdy “wyciągniemy” kartę z przeglądarki, generuje się nowy przycisk do nowej aplikacji. Podobna kwestia występuje w większości aplikacji, w moim przypadku najczęściej doświadczam tego w Photoshopie, w którym mogę zarówno scalić wszystkie pliki w oknie programu lub “wyciągnąć” je tworząc osobne odnośniki (przyciski) na pasku. Jednakże w Photoshopie istnieje możliwość, aby otwarte pliki automatycznie “scalać” w oknie programu, bądź nie.

I tu właśnie moja rada - rozwiązania szukałbym w ustawieniach danej aplikacji, a jeśli takowej nie ma, można jedynie pogodzić się z tym faktem wyczekując ewentualnych zmian w przyszłych wersjach programu, bądź znaleźć zamiennik.

raczej dobrze mnie zrozumiałeś :), przeszukałem wszystkie opcje w autocad i jedynie co jest to czy ma wyświetlać wszystkie otwarte pliki na kartach, ale nic to nie daje, czy opcja będzie zaznaczona czy nie. Podejrzewam, że może być w autocadzie jakaś zmienna systemowa, lub trzeba by było pokombinowac w rejestrze. Chyba jednak za dużo pracy. Jednak jakby ktoś coś wiedział to prosiłbym o podzielenie się wiedzą :slight_smile: ułatwiłoby mi to znacznie pracę.