Genius 6000 problem - nie chcą chodzić!


(Osa750) #1

Mam głośniki Genius 5.1 6000(dzisiaj przyszły)

http://allegro.pl/item532092068_genius_ ... ielce.html

Mam kartę muzyczną zewnętrzną następującą(też dzisiaj przyszła):

http://allegro.pl/item530198206_creativ ... owiec.html

A mój komputer (notebook) jest następujący:

http://allegro.pl/item485018836_asus_x5 ... _3650.html

(W skrócie Procek Turion 2x2,2GHz, grafika radeon 3650 512MB, Ramu 4 GB, Dysk 250.) System operacyjny: Windows Vista Ultimate

Chciałem kupić głośniki 5.1 ale potrzebowałem zewnętrznej karty muzycznej. Dobra, kupiłem, co trzeba. Popodłączałem kable gdzie trzeba, podłączam gdzie trzeba do karty. Wszystko gites malines. Ale co dalej? Włączam subwoofer (po zainstalowaniu wszystkich sterów do karty muzycznej). W instrukcji jest napisane, by po podłączeniu wszystkich kabli włączyć suba, dać przycisk "standby" i "wybrać źródło dźwięku". No super, tylko na ekranie suba nic się nie wyświetla, (tylko niebieski ekran cały, bez żadnych napisów) przyciskam "standby" - nic. Daję aux 1, aux 2, dvd lub tv - NIC. Tylko wszystko ciągle buczy i "trzeszczy".

Biorę słuchawki (które też nowe zakupiłem), podpinam w miejsce na nie - dźwięk chodzi! Tylko ciągle niesamowicie trzeszczy. Żeby było ciekawiej - stare moje głośniki 2.1 podpiąłem do karty, też trzeszczało! Pomyślałem, że to wina głośników, że się zużyły, czy coś. A tu coś takiego. Przestawiłem w konfiguracji karty na 5.1 i dupa. Ktoś może pomóc?

Ja podejrzewam, że to wina karty, że jakaś nie teges... ale może ja coś źle zrobiłem? Bo przed ew. wysłaniem na gwarancję czy odesłaniem, zwrotem, etc. chcę wiedzieć, że zrobiłem wszystko, co się da. Czekam na dobrą poradę... Liczę na was...

Pozdro


(VenturA) #2

Miałem podobny problem z 6000 kiedy przyszły i zostały podłączone zaczęły trzeszczeć i buczeć a ekran nic nie wyświetlał. Próbowałem wszystkich możliwych metod ale pomogło dopiero wysłanie ich na gwarancje (do Czech :smiley: ). Po powrocie działają do teraz jak ta lala. Ale to tylko moja opinia na twoim miejscu pomęczyłbym się z tą kartą oraz opcjami i wypróbował te głośniki na innym sprzęcie. Pozdrawiam :wink:


(Osa750) #3

Jakieś jeszcze propozycje?


(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.