GENIUS SW-HF5.1 5000 vs. GENIUS SW-HF 5.1 6000

Witam

z racji iż takiego tematu nie znalazłem we wyszukiwarce google.pl to chciałbym się zapytać jaka jest różnica między tymi zestawami?

Różnice w specyfikacji są nie duże, ale czy jest różnica w dźwięku? Ogólnie z zewnątrz wyglądają bardzo interesująco i zarazem ciepło.

Tak więc zestawik mi się podoba na 5/5 znacznie lepiej wygląda niż starszy bratanek SW-HF5.1 5000 który aktualnie od roku posiadam.

Starszy synek Genius’ów

2epr2c7.jpg

Model - SW-HF5.1 5000

System dźwięku - 5.1

Moc całkowita - 150 W (RMS)

Moc głośników - 4 x satelita 15 W (RMS) - dwudrożne

1 x centralny - 15 W (RMS) - dwudrożny

1 x subwoofer - 75 W (RMS) - jednodrożny

pasmo przenoszenia - 40 - 20000 Hz

Odstęp sygnału od szumu - 85 dB

Nowe dziecko Genius’ów

123pm5u.jpg

Model - SW-HF5.1 6000

System dźwięku - 5.1

Moc całkowita - 200W

Moc głośników - 4 x satelita 20 W (RMS) dwudrożne

1 x centralny - 20 W (RMS) dwudrożny

1 x subwoofer - 100 W (RMS) jednodrożny

pasmo przenoszenia 40Hz - 20kHz

Odstęp sygnału od szumu - 80 dB

Ktoś miał możliwość odsłuchu obydwu zestawów? Czy warto dokładać pieniądze i kupić nowy odświeżony produkt cenionej marki Genius? :slight_smile:

Ja się przymierzałem do kupna geniusów, ale plany nie wypaliły bo musze coś innego kupić… :confused: trudno kupie sobie za pare miechów :confused:

A co do tematu to zobacz ten viewtopic.php?f=22&t=295650 post slawex1983.

sprawdź na forum na bank jest kilka recenczji 5000 i na 90% kilka zdań o 6000.

Posiadasz GENIUS SW-HF5.1 5000 i zastanawiasz się nad wymianą na GENIUS SW-HF 5.1 6000? Szkoda kasy… Już prędzej dobrą muzyczną kup jak nie masz, a jak masz to jesteś do przodu z kasą. :slight_smile:

Tak dokładnie jak napisałeś, muzyczną aktualnie mam Creative Audigy X-Fi Xtreme Audio ale teraz zamierzam zmienić na Asus Xonar DX :slight_smile:

Tak więc będzie bardziej opłacalne dołożenie kaski na muzyczną powiadasz?

Xtreme Audio co prawda nie ma procesora X-Fi, ale jest w miarę dobrą kartą. Widzę że słuchawki masz też masz porządne, więc na twoim miejscu chyba bym niczego nie wymieniał. :slight_smile: No chyba, że nie masz co innego z kasą zrobić i chciałbyś ją wrzucić w dźwięk, to w sumie mógłbyś za nową muzyczną się rozpatrzyć.