Genius SW-HF5.1 6000 nie rozdziela dźwieku na tylne głośniki

Mam taki oto problem jak w temaci jak wykonuje test realteka to te tylne głośniki sie odzywają. ale jak włącze mp3 czy jakiś teledysk to te tylne milkną co może byś przycznyną takie stanu żeczy

Są trzy wyjścia.

1. Karta dźwiękowa musi obsługiwać klonowanie lub Dolby Prologic IIx.

2. Użyj programu Realtek 3D soundback lub Alchemy, jeżeli masz kartę od Creativa. Nie doczytałem - masz Realteka, więc użyj 3D Sound Back.

3. Podłącz głośniki nie przez złącze 5.1, lecz zwykłe wejście stereo (TV/MP3/Game), NIestety wówczas stracisz możliwość delektowania się efektami DTS/AC3.

ad.1

Wejdź w panel sterowania\sprzęt i dźwięk\Dźwięk i kliknij PPM na głośniki. Z menu wybierz właściwości. Ja ma Realtek ALC 889A z obsługą Dolby Pro Logic IIx, i następujące zakładki: ogólne, poziomy, rozszerzenia, Dolby , Zaawansowane. Jeżeli masz zakładkę, Dolby, to jesteś w domu.

ALC.jpg

Od kiedy to MP3 są w 5.1?

Można włączyć sztuczne przekształcenie dźwięku na wszystkie głośniki, ale dźwięk na tym traci. Możesz to włączyć zaznaczając bodajże “wypełnienie głośnika” jeśli masz Vistę albo 7.

Można ewentualnie wykombinować tak, żeby na tyłach było dokładnie to co z przodu, centralny wtedy milczy. W foobarze2000 wystarczy ustawić “convert stereo to 4 channels”.

Zakładam, że masz Realteka HDAudio skoro napisałeś “wykonuję test realteka”.

Kolega chce uzyskać taki efekt jak w WindowsXP. Czyli obojętnie, czy MP3, czy film mono, stereo itd. - w XP na przyspieszeniu sprzętowym dźwięku grają zawsze wszystkie głośniki zestawu. W Viście i 7 już nie, dlatego trzeba korzystać np. z 3D Sound back lub kombinować bezpośrednio w playerach, tak jak napisałeś w przypadku foobara.

PS. Do Winampa istnieje stosowna wtyczka.

Tak mam realteka wchodze w menadzęr i wykonuje test wszystkie sie odzywają

Nie mam tej zakładki ale ściągam nowe stery może one pomogą

Sterowniki nie pomogą. Kolega Srajtek bez majtek ma rację. Ściągnij i skonfiguruj 3D Sound back: http://www.realtek.com.tw/DOWNLOADS/dow … Down=false

Lub zainstaluj ten plugin do Winampa:

http://sourceforge.net/projects/winampopenalout/

Oczywiście przestaw urządzenie wyjściowe w Winampie z DirectSound na OpenAL.

PS. Plugin może wymagać prostej konfiguracji, aby zadziałały wszystkie głośniki.

PS2. Jaki masz system operacyjny? OpenAL może nie działać na systemach innych, niż 7 ale tu pewności nie mam.

Mam windows 7 w podpisie jest ten komputer A tensound 3d ni chce odpalić

Dziękuje za pomoc Winamp jest lekirm na całe zło jeśli chodzi o muzykę

A co jeśli chodzi o filmy Bo chyba takich z napisami mi nie otworzy Więc co by problem załatwić po całości doradźcie mi jeszcze jakiś program do filmów na razie używa bs player free edition