GF 6100 vs. GF 6200

Witam :]

Zamierzam kupić nowy komputer. I w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy różnica wydajności między GF 6100 a GF 6200 jest bardzo duża… ? Obie karty byłyby “przejściowe”. Trzymałbym je przez ok. rok jak wejdzie więcej kart z DX10 :slight_smile: Na kartę moge przeznaczyć max 200zł;]

Reszta PC:

CPU: AMD ATHLON 64 3000+Orleans,AM2 BOX

Płyta główna: GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G GF 6100 Socket AM2*

Pamięć: GEIL 512MB (2X256) DUAL PC-5300**

HDD: SAMSUNG 80GB HD080HJ 7200 SATAII 8MB CACHE

1.PS. GF 6200 byłby modowany :slight_smile:

2.PS. *- płyta uległa by zmianie gdyby okazało się że bardziej opłaca się zabarać GF 6200.

** - Jakie ramy lepsze ? Może lepiej wziąść GoodRam’y. Równiez 1 GB i również pc-5300? GoodRamy to o ok. 100zł taniej :] Pamięci miałyby jakieś małe O/C.

3.PS. Opłaca się czekać aż wejdą grafiki które będą obsłógiwały DX10 i będą w miare przyzwoitych cenach (ok. 350-400zł) czy odrazu kupić GF 7300GT Galaxy 128MB ?

Pozdrawiam :]

Jesteś w 100% pewien że ten 6200 jest modowalny na 6600?

6100 wiadomo że jest słabsza od 6200, niższe taktowania itp.

Jak masz na 7300 to kup np. Biostara Tforce nForce4 Ultra (lub na NF4 bez dopisku ultra brak obsługi Sata300, ale podobno wystarczy zamalować coś na płycie i bez utraty gwarancji uzyskuje się Sata300), lub Biostara z zintegrowaną np. Tforce GeForce 6100 AM2 lub Abita nViev z GF 6150.

Kup Goodramy, lub A-Data podobno są dobre do o/c. Ja zamówiłem Goodram Pro 800 i Biostara z GF 6100 podobno można na nim ładnie podkręcić, z tego co pamiętam przeglądając temat na purepc o płytach pod AM2 ktoś na Biostarze podkręcił semprona z 1.6 na ~2.5 GHz

Jaki masz zasilacz?

Fortron MDN ® 350W :stuck_out_tongue:

żeli jesteś pewien że masz modowlaną wersje 6200 to 6200 plus mod i oczekiwać na karty z dx 10 :wink:

pamiątki wziąłbym 8setki. wtedy kręcimy procka i pamieci synchronicznie co daje lepsze efekty. :wink: oczywiści goodramy :wink:

Tobi , moze być taka ?

McDracullo mamy problem bo na pamiątmi moge przeznaczyć max 450zł… :stuck_out_tongue: A Goodamy Pro 800mhz (2x512) chądzą na allegro po nicałe 500zł :stuck_out_tongue: chyba że źle patrze… :stuck_out_tongue:

Dede to poczekaj chwile i kup po świętach :wink: Nie wiem, ale wydaje mi się że gdybyś dobrze się rozejrzał udało by się znaleźć coś taniej :wink:

Tylko że właśnie tego PC chciałbym mieć do świąt :smiley: A te 667mhz nie wystarczą… ? ;> Nie chce robić jakiegoś giantycznego O/C… najwyżej do 2700mhz… :stuck_out_tongue:

EDIT:

Czy karte da radę zmodować ? Ona ma obsłóge TC, czy to może przeszkodzić w modowaniu ?

do takiego OCy to lepiej mieć 800… :wink: Oczywiście możesz mieć 667, ale szybsze pamięci też sporo dają… :wink:

Nie. Modują się tylko na chipsecie NV43.

TC to wogóle bym sobie odpuścił… :roll:

Dede Lepiej kup Biostara na NF4 /U lub z zintegrowaną, bo 550 ma chyba nadal jakieś problemy. Płytę kupisz na znak.pl, lepiej kup w jednym sklepie zapłacisz raz za wysyłkę.

Wszystko zalerzy od rev chipsetu (rev A4 jest niemodowalna) i musi to być GPU jak w 6600, a to karta jest pewnie nowa i na 99% ma mowy GPU tylko 4 protkowy, lepiej kupić coś zintegrowanego niż karte z TC, i za zaoszczędzone pieniądze zakupić 2x512 800 Mhz i zbierać na kartę.


Nie kupuj tej karty ma tylko 16 mb na pokładzie, więcej ma moja tnt.

Tobi , znalazłem Biostar Tforce4 U AM2 (nVidia nForce4 Ultra) i Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) :slight_smile: Spasiłaby mi ta z kartą zintegrowaną ale jest mATX i ma tylko 2 sloty PCI i tylko 1 PCI-E 1x…:frowning:

Chyba że możecie mi polecić jakąś karte do 150zł… czy zainwestować w 7300gt galaxy i walić DX10 ?? :mrgreen:

Będziesz intensywnie wykorzystywał PCI? prawie wszystko jest na płycie dźwiękowa, sieciowa, jak masz zamiar kupić kartę dźwiękową i np tuner TV to możesz kupić je w wer. na USB lub karte TV na PCI-E 1x, albo karte graficzną z zintegrowanym tunerem.

Za 150 zł nie kupisz nic co było by dużo wydajniejsze od tej na płycie.

Już mam swojego cudnego Creativa SB Live! :smiley: :P:P

Masz racje że na wszystko znajdzie się sposób :wink:

Ale ten format mATX jakoś mi nie pasi, lecz będę rozmyślał o tej płycie…:wink:

A właściwie to opłaca się czekać na tego DX10 i na karty z jego sprzętową obsługą ?? :stuck_out_tongue: Czy gry pisane pod dx10 będą chodziły wolniej na karcie bez obsługi dx10?

PS. Małe jest piękne (mATX) :mrgreen:

tego tak naprawde niewiadomo, jednak wiadomo że dla DX 10 wymagana będzie VISTA :stuck_out_tongue:

Możesz rozejrzeć się za jakąś 6200 bez TC lub x300 (600) ale bez HM. Ja mam x300 gram niedużo ale bratu który gra trochę więcej wystarcza. Nie jest zbyt wymagający i zakładam że Ty też nie będziesz przez ten czas oczekiwania na karte z DX10… :wink:

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 22:43

Ale duży więcej może :mrgreen:

Viste legalną czy nie legalną skąbinuje w razie potrzeby :mrgreen:

A tego x300 da rade na coś zmodować ? I czy da rade na tym x300 zagrać na low detalach w cod2 ? albo Carbona ? :stuck_out_tongue:

Ale nie dużo więcej :stuck_out_tongue:

EDIT:

Znalazłem kilka Radków:

Radeon X300SE Gigabyte 128 MB DVI + TV BOX (64-bit)

ATI Radeon X600 PRO 128MB

ATI RADEON X 600 PRO 256MB

ASUS RADEON X600 256MB/128bit

Który z nich będzie najlepszy do mojego configu ?

:twisted: piratom nie pomagamy.

x300se sobie odpuść. Jak już to zwykła 128 bitową wersje.

COD2 to brat grał ponoć na medium… :stuck_out_tongue: A Carbona w demie odpalilem na low, więcej nie próbowałęm, full wersji się jeszcze nie dorobiłem… :wink:

x600 wystarczy 128 megowy.

No przecież żartowałem… :stuck_out_tongue: :mrgreen:

A na jakich ustawieniach ruszy H-L 2 ? :slight_smile: Czy ten x600 jest dużo wydajniejszy od gf 6100 ?

Nie wiem nie próbowałęm, ale nie licz na wiele. To jest tylko przejściowa karta.

Przede wsyztskim nie korzysta z pamięci operacyjnej komputera.

A więc zakupie te Goodramy 800mhz i Biostara Tforce bez zintegrowanej karty graficznej. Ale nadal nie wiem co z grafiką… :stuck_out_tongue: Jak miałaby być przejściowa tylko to x600. A może kupić tego 7300gt odrazu ?:stuck_out_tongue: Najgorsze jest to że nie wiadomo kiedy będą gry na tę 10 i ile będzie potrzebowało sprzętowej obsługi dx10…:frowning:

A ile miałbyś kasy na tą karte obsługującą DX 10?

Narazie nic kasy nie mam ale od rodziców moge zapożyczyć w razie potrzeby :slight_smile: Moge na nią przeznaczyć ~350zł.