GF 6150 VS GF 5200FX / Athlon XP 2400+ VS Athlon 64 LE-1620

Feel 350W już działa 2 lata :smiley:

Mój Megabajt MGB-350ATXP4 działa już 4-ry lata…wbrew temu co mówią inni, ale Feel to padoka bcuz nie spotkałem się jeszcze z tak awaryjnym zasilaczem jak ten…

To znaczy wiesz… Popatrz na mój sprzęt z opisu, przymierzam się do wymiany zasiłki od dłuższego czasu, ale niestety sprawą priorytetową jest teraz dla mnie dysk. U mnie nawet podkręcenie grafiki powoduje niedobór prądu - po 15-20 minutach monitor się wyłącza, a komputer zawiesza… :mrgreen: Oczywiście chyba nie chcesz kupować GF 8500GT :x ???

A czego by nie tego 8500GT sonic? :> i tak nie jestem jakimś maniakiem gier co musi grać tylko w nowe gry i tylko na full. Starsze gry są dla mnie ciekawsze niż te nowe.

To już lepiej jak weźmiesz radeona 3650 lub radeona 2600XT a z Geforców standardowego GF 8600GT

Moze powiem Ci tak:

Co do plyty, ramu i procka wszystko juz zostalo powiedziane (Foxconn, X2 4200+, 2x1GB 800Mhz), ale jesli myslisz o jakims kolejnym upgrade to bardzo waznym czynnikiem bedzie dla Ciebie zasilacz. Wtedy zalozysz temat podasz ile masz na niego pieniedzy i cos sie wybierze (do 100zl najlepszym wyborem bedzie taki co ja mam, nie ma na niego mocnych w tej cenie), a co do karty to za takie pieniadze lepiej wziac uzywke 7900GS lub doplacic troche i kupic 8600GT.

Mój Codegen 350W też działał 2 lata do pewnego dnia aż się zjarał i to razem z grafą GF4 MX440, ramem 512MB SDRAM.

Nawet stary GF 7600GS będzie wydajniejszy od tego badziewia.

Ale w wersji DDR3 ;]

No to grafę wybrałem:

PALIT XpertVision Radeon X2600Pro Sonic 256MBDDR3 (128bit),PCI-E, HDMI&D-Sub/DVI 185,00zł

albo

ASUS EAH3650 Radeon HD3650 256MB DDR3, 2xDVI/HDTV, Fansink, HDPC,PCI-E,BOX 224,00zł

który lepszy…

3650 będzie dobrym wyborem.

a co do zasilacza…

jadę już blisko 6 lat na zasilce Tracer’a 300W i nigdy nie było problemów nawet po wymienie sprzętu (lepsza karta dodatkowa kość ram, dźwiekówka nowa, LAN, kieszeń i DVD-RW) daje rade do tej pory:P

Tyle, że z takimi zasilaczami nie jest jak z winem…

  1. Nie dużo, ale…

rekordy bijecie z tymi zasilaczami :smiley:

kiedyś, w starym jeszcze kompie miałem Codegena 300Wat, po 5 - 6 latach pewnego pięknego poranka we wakacje zjarał się zrobił bum! ale nie poniósł za tym innych szkód czyli tak jakby zabezpieczenia zadziałały =D> :smiley:

Miałem Feel’a 350 Wat działał bez zarzutów, stabilny i nawet napięcia mieściły się w normie ATX.

Po ok 2 latach musiałem zmienić zasilacz na taki jaki mam w podpisie dlatego, że tamten tracił już stabilność przez wymianę karty graficznej.

Propozycji co do kompa już nie będę podawał, wyżej już podali jak najlepszą konfiguracje do 400 zł.