GF 7300GT jak bezpiecznie podkrecić

(W O L F) #1

Kupiłem palita GF 7300GT 400/1000 chciałbym go podkrecić tylko że nie robiłem tego jeszcze . Prosił bym o poradę taką krok po kroku i jakie wartości można podwyższyć przy tej grafice chodzi o procesor i pamieci

moj procek 2,4 P4Ht / zasilacz 400W/2 giga ram płyta staruszek 865PE

(system) #2

Ja swojego Palita bez problemu podkręcilem na 640/1740 :slight_smile: Działa bardzo stabilnie tylko procek mi troszkę blokuje (celek D 2,53@3,28) Jeżeli zasilacz który posiadasz to jakiś delciak, fortron, modecom albo coś w podobie to bez problemu powinieneś procka podkręcić bez zmiany napięć na 3,2 GHZ. Kartę najlepiej podkręcaj programem ATItoll a w programie rivatuner zwiększ ilość obrotów chłodzenia na 100%

(Spectatorx) #3

W riva tuner możesz wogóle zmienić ten model w geforce 7600gt, bo sa zrobione na tym samum gpu (g73). Ta zmiana w rivie polega tylko na odpowiednim ustawieniu sterownika (riva sama to robi) tak aby system rozpoznawał i zmuszał do pracy kartę jak wyższy model. Jest to bezpieczne, ja przynajmniej nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami po takiej modyfikacji w rivie.

(W O L F) #4

Dzieki wszystko pięknie ładnie ale ja dalej nie wiem ( jak to zrobić ) - bardzo prosiłem o porade krok po kroku najlepiej ze screnami żebym nie zjarał karty i reszty kompa- serdeczne dzieki

Ps Prosze o wartości bezpieczne OC , nie takie które wam sie udało wyciągnąć z karty - bo z tego co czytałem w necie można z niej wyciągnąć dużo

Wklejam screna , niech ktoś kto sie zna powie do jakich wartości moge to podkrecić scren_2_min.jpg

(Spectatorx) #5

Poszukaj w sieci artykułów o przerabianiu geforce 6200 w 6600 za pomocą riva tuner, identycznie postępuje się w przypadku przeróbki 7300 do 7600.

(Goodprogram) #6

W O L F , nikt ci nie powie jakie dokładnie masz ustawić zegary. Podnoś stopniowo o 10-15 MHz, sprawdzaj w np. grach czy nie ma jakichś artefaktów, blędów. Jak nie ma to dalej jedź co 10, i tak aż dojdziesz do stopnia gdzie będą błędy, to wtedy zmniejsz o 5 MHz i sprawdź czy dalej występują błędy. To na prawdę nie jest trudne.

(Mateusz 931) #7

Co może podkręcanie Ci blokuje ? Procek nie hamuje karty, on sam może nie wyrabiać w grach.

(W O L F) #8

mam pytanko dlaczego moj zegar pamieci kończy sie na 750 Mhz , a jak czytam posty ludzie wyciągają ponad 1600 Mhz i wiecej zkąd te wartości może mi to ktoś wyjaśnić

(D@widoS) #9

Nie ma czegoś takiego jak “bezpieczne podkręcanie”, nawet przy najmniejszej ingerencji w zegarach może karta paść, ale to rzadko się zdarza, podkręcaj powoli, po pare MHz, i za każdym razem porządnie testuj grafikę czy nie występują zwiechy, artefakty itp. Jakiej marki jest zasilacz ?

(Mariosti*) #10

Zapewne dlatego iż to są DDR’y czyli to taktowanie mnożysz przez 2 aby uzyskać efektywne taktowanie.