GF 7600gs 256mb palit (problem)

Mam od kilku dni problem z kartą graficzną GF 7600gs 256mb palita, otóż zaczęła dramatyczniej wolniej chodzić, animacje w grze są opóźnione i po jakimś czasie grania psuje sie grafika tzn sciany podłoga i sufit robia się kadratowe i pokrywają się cieniami.

Przeglądając biosa w zakładce MB Inteligent Tweaker (M.I.T) znalazłem chyba jakieś błedy gdyż w kilku podpunktach jest coś na czerwono icon_smile3.gif

1 Robus Graphics Booster - Warning VGA Graphics card is not guaranted to operate normaly

2 C.I.A.2 - Warning Stability is hightly dependent on systwm components

3 DIMM OverVoltage Control - Note Increases DIM Voltage may get more stable for overclock but it may make dameged to DIMM module

4 PCi-E - Note Increase PCI-E Voltage may get more stable for overclock but it may make damage to PCI-E Device

5 CPU Voltage Control - Warning CPU may by damaged or reduce life cycle when overvoltage

Wygląda na to że karta ma z duże napięcie albo jest podkrecona za mocno ale ja nie podkręcałem karty ani procesora !!

Mam nowy zasilacz 550watt płytę gigabyte 945pl s3 i procka pentium d 2.8. Temperatura grafiki waha się od 40 do 48 *C

Resetowałem biosa i nic nie pomogło.

Kombinowałem ze sterownikami i nic.

Robiłem też reset socketu

Kabelki od zasilacza też są w porządku

HELP ME plz

Pomóżcie bo jestem laikiem

A jaki zasilacz?

modecom volacno 550w

ATX

screen z everesta moze sie przyda

img501.imageshack.us/my.php?image=beztytuujq1.jpg

Upewnij się w wersji ultimate: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Odczyty oszukane (everest źle mógł rozpoznać czujniki), albo uszkodzone czujniki.

ten everets ^^ wskazuje mniej wiecej to samo

A jak wyglądają temperatury karty graficznej w grach?

a jak mam to sprawdzic bo podczas gry kiedy uruchamiam everesta to temp jest mniejwiecej taka sama :slight_smile:

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 20:24 został dopisany post przez looloo

przeglądając net znalazłem coś ciakawego i moze to mi pomoże a mianowicie Aktualizacja BIOSu karty graficznej

http://www.oc-forum.org/Aktualizacja-BI … t2451.html

co Wy na to ??

Możesz próbować, choć to czasami ryzykowne.

Temperaturę karty graficznej podczas gry chyba można sprawdzać w programie RivaTuner: zakładka main->okno target adapter->przycisk Customize->ikonka hardware monitoring->masz opcję nagrywania.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Jeśli temat już nieaktualny, to trudno… Ale powiem tylko, że te czerwone napisy, to zwykłe ostrzeżenia. Głównie ostrzegają, że w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian, sprzęt może nie działać poprawnie. Też mam te napisy i wiem, że nie ma co się nimi przejmować…