GF 8600 - dwa monitory

Witam. Posiadamą ta kartę graficzną - [PCIE] Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic NE/860TS+T321.

Chciałbym podłączyć do niej dwa monitory, tak żeby na dwóch był ten sam obraz.

Jakie są sposoby na takie podłączenie i czy są mi potrzebne jakieś dodatkowe kable/przejściówki ?

Pzdr.

Możesz podłączyć oba monitory bezpośrednio do karty bo ma ona dwa takie same wyjścia (DVI), ale nie jestem pewien czy obraz będzie zdublowany czy po prostu uzyskasz podział obrazu. Może jest taka opcja w ustawieniach karty w systemie. Zdublowany obraz na pewno uzyskasz przez przejściówkę “Matrox dual2go” ale jeśli znajdziesz taką opcję w samych właściwościach karty to szkoda kasy na jakieś przejściówki itd :slight_smile:

Obraz będzie zdublowany, wszystko da sie ustawić w sterownikach jak coś nie tak będzie z obrazem, wystarczy że na tej karcie masz 2x DVI.

Po prostu podłącza się dwa monitory, lub jeden monitor i np. telewizor (przez złącze video czy HDMI jeśli karta ma).

To, co będzie wyświetlane na każdym ustawia się we właściwościach sterownika (prawy przycisk myszy na pulpicie-właściwości, czasem pod nim są również ustawienia wyświetlania, np. nazwane “nVidia” czy nazwą monitora).

Można wyświetlać na obydwu monitorach to samo lub rozciągnąć pulpit- wtedy na jednym monitorze można uruchomić inne programy, na drugim inne (niesamowicie przydatna opcja, można na jednym monitorze przeglądać internet lub oglądać film, na drugim coś pisać itp.)

Ok, dzięki. Rozumiem, że np, podczas gry, obraz drugim monitorze nie będzie spóźniony ?

Nie nie powino być żadnych opóźnień w wyświetlaniu obrazu na którymś ekranie. Ja mam podłączony telewizor na 8,5 metrowym kablu i grafika w filmach i grach jest nawet ładniejsza niż pod monitorem, bez żadnych opóźnień czy widocznej dla ucha straty dzwięku.

a możliwe jest np żeby na 1 monitorze grać a na drugim przeglądać neta?

a możliwe jest np żeby na 1 monitorze grać a na drugim przeglądać neta?

Tak na 100% idzie tak zrobić na GF … :slight_smile: … Sam tak kiedyś miałem :slight_smile: … Fajny bajerek ale dużo to miejsca zajmuje :slight_smile::slight_smile:

dużo miejsca? chodzi ci na biurku czy…?

No tak bo ja miałem 2x 22 cale iYamy :slight_smile:

A teraz mam tak:

A wcześniej stały tam 2 takie same monitorki :slight_smile:

Zobacz sobie to:

http://www.matrox.com/graphics/surround … rted/arma/

Ultra HD :slight_smile:

K***a czy tylko ja na tym świecie mam bałagan? :oops:

A jak to jest z przechodzeniem z jednego monitora na drugi myszką? np podczas grania, chciałbym na drugim zmienic mp3 itp?

Dziś 3 h sprzątałem … :slight_smile: … Otwierałem obudowę i ściereczką all czyściłem … :slight_smile: Ale fakt dbam o porządek i czystość przy kompie :slight_smile:

Są gry co blokują wykroczenie myszki poza zasięg obrazu gry.

Ale ALT+TAB załatwia sprawę w większoęci wypadków.

Ja raz korzystałem z laptopa (gdzie grałem w Heroes of Might and Magic III) a pod tv-out miałem podpięty telewizor, gdy za mocno pociągnąłem myszkę to wskoczyłem na telewizor. :slight_smile:

A przed zdjęciem to obstawiam że sprzątanie się odbyło, chociażby przerzucenie różnych rzeczy na łóżko. :stuck_out_tongue: Ale sk91 nie martw się, na pewno nie jesteś sam.

Yhy, dzięki za pomoc, gdybyś zobaczył moja wersje pokoju to byś teraz ze mna nie gadał :oops:

Ratował by cię Avatorek :stuck_out_tongue:

Nie wiem jakie wyjścia ma karta na pci-e ale u mnie w laptopie przy gf8400 po prostu podłączam monitor pod d-sub i heja. Trzeba tylko w panelu nvidii uruchomić DualView. I oba pulpity są połączone ze sobą, można przeciągnąć np. jedno okienko na drugi monitor. I co najważniejsze przy różnych LCD - rozdzielczości są niezależne.

http://img174.imageshack.us/img174/3633/dscf5352nm7.jpg

Porządek przypadkowy. Sprzątane było dzisiaj. Normalnie to nie widać biurka :wink:

Jednak zauważyłem, że na zewnętrznym monitorze jest coś nie tak z obrazem. Latają takie ledwo widoczne poziome linie. Jakby odświeżanie było jakieś za wolne (?). A jest takie samo - 60hz. Co jes? Czy podłączenie przez DVI pomoże?

@fazi187, jesteś chyba trochę niewyżyty seksualnie…:stuck_out_tongue:

:roll: może troszeczkę… :lol: dobrze, że tapety w telefonie nie widać…