GF 8600 GT i "świerszcz" w komputerze

Kupiłem GF 8600 GT i za każdym razem jak gram to słyszę tak jakby odgłos świerszcza. Nie wiem o co chodzi ale mnie to strasznie wnerwia. Czy karta jest uszkodzona?

To najprawdopodobniej cewki. Nie ma się czym przejmować. Norma.

I nie da sie tego naprawić?

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 16:37 został dopisany post przez K/lMIL

Aha jeszcze jedno.

Mam procesor AMD Sempron 3000+ 1.6 GHz, czy do tej karty powninienem dokupic lepszy procek? I czy znajde jakis dobry procek za 110 zł?

Jak masz kupować procesor za 110 zł to lepiej dołóż sobie, a za 170 masz już Athlona 64 x2 4600+

Cewki można zakleić, ale to chyba nie jest aż tak bardzo uciążliwe. W moim Radeonie też czasem piszczą, taka chyba przypadłość Gigabyte’a, ale nie przeszkadza mi to nawet odwrotnie jak się przesiadam na drugiego kompa z integrą to mi tego piszczenia troszkę brakuje. Skoro to takie uciążliwe to oddaj na gwarancję i tyle, ale jak powiedziałem to normalne.

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 16:50 został dopisany post przez finetto

K/lMIL , a napisz jeszcze jaki masz zasilacz, bo to może zasilacz piszczeć lub i jedno i drugie. Spróbuj założyć inną kartę i wtedy słuchaj.

To napewno nie piszczy zasilacz, bo karte graficzną kupiłem wczoraj i od wczoraj mi to piszczy. Z GF 7300 GT nie piszczało. Jeśli zakleje te cewki to karta strac na wydajności czy nic się nie stanie? I jak te cewki zaklejić?

A procesor Athlona 64 x2 4600+ jest dużo lepszy od tego co mam teraz? Opłaca sie kase wydawać?

K/lMIL , karta nie straci na wydajności, ale pytam po co zaklejać cewki? Jeśli coś spaprzesz to wtedy będzie problem. Klejem np. silikonem spróbuj je oblać i uformuj coś na kształt kostek. Producenci sami tak robią, ale oni mają większe doświadczenie w tym. Napisz co z tym zasilaczem bo może nie wytrzymuje obciążenia i cewki w zasiłce piszczą.

A jak sprawdzić jaki mam zasilacz? :oops:

otwórz obudowę i jest napisane z boku zasilacza

Pisze:

TRACER 4Life | 400

AC - 230V 4A 50Hz

model:

4Life/400HF

K/lMIL , zasilacz do wymiany bez względu na to czy to on piszczy, czy nie i czy grafa piszczy przez niego czy nie. Wymień bo mówiąc wprost tak będzie i bezpieczniej i stabilniej.

Tak? A ile taki zasilacz by kosztował?

Myślę, że styknie ci Modecom MC 350W. 8 dych za to cudo.

Zgadzam się i nawet nie proponuję tego z mojego podpisu bo znów rozpętam burzę. Modecom i koniec.

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 21:23 został dopisany post przez finetto

http://www.ceneo.pl/804019

Ten z twojego podpisu jest na allegro za 70 zł. Nie jest to zły zasilacz, ale to chyba starszy fortron, więc może mieć za niski amperaż na linii 12V.

A modecom ma amperaż w sam raz. Dycha różnicy miedzy nimi to chyba nie dużo?

Z tego co dobrze pamiętam a jest już trochę późno więc mogę się mylić, to na linii 12 V jest 15A, ale mówię mogę się mylić.

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 23:01 został dopisany post przez finetto

Sprawdziłem… Zgadza się maksymalne obciążenie na linii 12 V to 15 A czyli dobrze pamiętałem.

Podsumowując

nie… i nie kupuj w sklepie tylko przez internet!

Gdzieś wyczytałem że Athlon 64 x2 4600+ jest głośny :shock: