GF 8800 + Foxconn P35A + OCZ StealthXstream - jak to spiąć?

(dark__jedi) #1

Witam...

wiem, że temat był niedawno wałkowany w postach:

viewtopic.php?f=19&t=235078&st=0&sk=t&sd=a&hilit=foxconn

oraz:

viewtopic.php?f=19&t=237695&p=1564621&hilit=foxconn#p1564621

ale odpowiedzi jednoznacznej tam nie ma.

Mianowicie...

Na karcie graficznej są 2 gniazda zasilające ( a w kartonie dwie wtyczki do karty a z drugiej strony Molexy)

http://www.allegro.pl/item340251327_gal ... _wawa.html

Zasilacz OCZ ma zasilanie PCI-E

Płyta Foxconn P35A

Pytanie jest następujące: którym sposobem podłączyć:

• czy użyć dwóch wtyczek Molexa i zapełnić dwa gniazda na karcie graficznej podpinając się do Molexów bezpośrednio z zasilacza

• czy użyć zasilania Molexa z płyty tuż obok gniazda PCI-E

• czy użyć wtyczki bezpośrednio z zasilacza PCI-E - w tym przypadku jest tylko jedna wtyczka 6 + 2 pinowa ( 2 pinowa wtyczka nie chce się zmieścić - tak jakby była przeznaczona na 8 pinowe gniazdo)

Piszecie, że dodatkowe zasilanie jest do 8800+OC a co jeśli nie będę podkręcał a założę dodatkowe zasilanie - czy wzrośnie pobór mocy czy po prostu zostanie nie wykorzystane. Jeśli już składam kompa to czemu nie podpiąć wszystkiego od razu?

Na płytę założyłem E8200 i musiałem naprawdę mocno docisnąć dźwigienkę żeby zaczepić ją poprawnie przy podstawie. Czy to normalne?

Pozdrawiam

(Gen Salvador) #2

będzie niewykorzystane.

Podepnij wszystkie. przynajmniej masz pewność że nie braknie mu mocy z której strony byś nie zaszedł

(neo10) #3

Ja swojego 8800gt od palita w wersji sonic mam podłączony po prostu kablem z zasilacza i wszystko działa bez problemu także podobnie powinno być i w tej galaxy...