GF 8800 GT do mojego zestawu

Witam,

Do mojego zestawu (ze stopki) chciałbym dokupić nową grafę. Wiadomo, że w przedziale cenowym do 1000 wymiatają 8800 GT. Jednak:

  1. czy potencjał tej karty nie będzie wykorzystywany przez mój procek?

  2. który model wybrać? Na forum widziałem, że ludzie chwalą Galaxy:

http://www.allegro.pl/item325938202_gal … s_cms.html

Pozdrówka,

kremuwa

Kartę wybrałeś dobrą, bo ma dobre chłodzenie CM. Żeby wykorzystać w pełni możliwości 8800gt musiałbyś podkręcić proca. Masz bardzo dobrą płytę do O/C i jeśli proc pozwoli to może do 2800Ghz dobijesz, jeśli masz chłodzenie boxowe to więcej niż 2600Ghz nie zaleca się.

To nie chodzi o to, czy procek pozwoli karcie rozwinąć skrzydła, tylko o to, czy jak będziesz grał w grę, do której 8800 GT jest dobry (np. Crysis), to czy wtedy procesor spełni wymagania gry. Wydajność karty graficznej w ogóle nie wiąże się z wydajnością procesora. Nie mniej przydałoby ci sie więcej mocy Masz całkiem niezy (jak na AMD…) proc do O/C, więc do dzieła!

Płyta ogólnie dobra, ale HTT staje na 310 i żadne napięcie nie zmusi jej do stabilnej pracy z wyższą częstotliwością. w testach które czytałem jako max HTT podają właśnie 310. choć przy 319 jeszcze uruchamia się windows :p. to ograniczenie nie pozwala mi stabilnie przekroczyć bariery 3GHz, ale tobie się powinno udać bo masz wyższy mnożnik. jeśli jeśli płyta i procek się utrzyma stabilnie na 3,1Ghz to jeszcze lepiej, bowiem każde MHz się przydadzą do 8800GT

do 1000zł bierz 8800GTS 512mb!

jest spror wydajniejszy od 88gt a jego ceny zaczynają się od 800zł chyba albo 900…

klopas >> obawiam się, że jesteś w mniejszości - a i ja uważam 8800 GT za lepsze cena/moc, a i podobno kręci się lepiej (po OC zbliża się do GTX?).

Co do podkręcania proca - problem w tym, że ja potrafię podkręcać tylko “tradycyjnie” czyli zwiększam częstotliwości w BIOSie,a lukaszzek chyba cos mówił o napięciach a ja w tym nie czaję :slight_smile: - apel do niego: jeśli masz doświadczenie w podkręcaniu tego proca, to mógłbyś napisać dla mnie mini poradnik o podkręcaniu poprzez BIOSa i dalej? :slight_smile: I would be grateful… Tak, żeby było co ile mhz podkręcać w BIOSie, na jakiej częstotliwości skończyć zwiększanie taktowania i wziać się za napięcia (jeśli tak to się robi). No i jak (i do jakich) sie zwiększa te napięcia.

Jeśli chodzi o chłodzenie to chyba BOXowe (o ile mi powiecie co to znaczy). Czy to ma związek z napisem “BOX” w pełnej nazwie proca xP?

Co do podkręcania, to tak ciężko w Google wpisać coś w stylu “podkręcanie Athlona 64”, co?

Co do chłodzenia, to chłodzenie BOX oznacza chłodzenie dołączone do procesora. Raczej nie jest zbyt wydajne.

Już mam dość googlowania godzinami za jakimś rzetelnym, aktualnym i pasującym do mojego modelu poradnikiem, dlatego proszę. Zresztą zwykle jak się kończy BIOS to się zaczyna czarna magia. A jak się ktoś zapyta jak podkręcać poza BIOSem, to zaraz piszą “że jak nie wiesz co to jest cośtamcośtam to się lepiej nie bierz za takie podkręcanie”. No, ale kiedyś trzeba się chyba dowiedzieć, co?

GF 88GTS 512MB jest wydajniejszy od 88GT! !!

A po podkręceniu obu?

Skoro jest wydajnieszy na default ustawieniach i to calkiem sporo (minimum 10-20%) to po O/C pewnie tez ;] Do 1000zl tylko 88GTS 512 ( !!

Myślisz że on w 3dmarkach będzie grał?

Więc tak … w przedziale do 1000 zł wygrywa bezapelacyjnie GF 8800 512 … Lecz … do jego zestawu nie doradzał bym GF 512 bo zestaw ma już swe “lata” i raczej nie wydoli mu procek by mógł wykorzystać całą moc grafiki.

Ja bym kupił 8800 GT i do tego dokupił ram :slight_smile:

Ktoś napisał że 8800 GT po podkręceniu ma osiągu GTX ?? … i że lepszy od 8800 GTS 512 … No to ja mu radzę poczytać testy i wyczytać jakie osiągi po podkręceniu ma 800 GTS 512 … Mała podpowiedź … zaczyna się ta grafika na “U”

myślę ze za 200zł taniej może mieć i tak bardzo dobra kartę ,lepszy stosunek cena/wydajność, a zamiast GTS to by mógł ramy wymienić.

Ten zestaw ma góra rok, on ma Athlona X2 4000+ na AM2, Corsair 1GB DDR2 667MHz no i płytę Abit KN9 która jest bardzo dobra do podkręcania, po o/c procka na pewno wykorzysta całą moc grafiki, tylko tego ramu jest za mało jak na obecny czas teraz to do gier co najmniej 2GB trzeba mieć.

Grafiki, czyli 88GT?

A co do mojego Corsaira dokupić ? Tak żeby było jak najefektywniej?

Tak 8800GT

Kupić taką samą kość jaką masz czyli takie same timingi, takie same taktowanie i ta sama firma lub sprzedać i kupić 2x1GB 800MHz CL4 A-data Vitesta EE, OCZ Reaper EPP, OCZ Platinum rev.2, Patriot LLK, Transcend AxeRAM DDR2 lub Mushkin SP2-6400+.

Wydaje mi się, że drugie rozwiązanie będzie korzystniejsze, szczególnie jakbym w przyszłości zmieniał na procki Intela (bo Phenomy mi na KN9 z AM2 nie podejdą?). Tylko pytanko: czy ten 1 Gb, który mam nie może współżyć z tymi nowo dokupionymi? Bo sprzedawać mi się go nie chce, dużo to za niego nie dostanę. A zawsze dodatkowe megaherce by były (jeśli się myle - piszcie).

Ach, i którą z tych byś polecił najbardziej?