GF 9500GT wymiana chłodzenia

Witam posiadam taką kartę graficzną, nie jestem maniakiem gier i wszystkie tytuły w które grałem bez problemu chodziły mi na tej karcie ale jakieś ponad pół roku temu wysiadło mi chłodzenie i (prawdopodobnie) wiatraczek się nie kręci i wszystkie nowsze gry po chwili grania zaczynają “ciąć” tak że nie da się grać. Wiecie może gdzie dostać taki wiatraczek? Jak się nazywa i o jaki pytać? Z góry dzięki.

p12101112090001.jpg

Ja proponuję wymianę całego chłodzenia, czyli radiatora i wentylatora. Można wyciągnąć ten wentylator i jakoś kombinować wsadzić inny, no ale lepiej by było kupić gotowe chłodzenie, nie drogie a w przyszłości będzie można wymienić też w nowej karcie graficznej. Oczywiście trzeba kupić do niej pasujący do niej model.

Przykłady chłodzenia: http://www.cooling.pl/karta-graficzna,kategoria,103_96.html

Mam mało miejsca w komputerze przy karcie więc chłodzenie musiałoby być niskie, a ja się na tym nie znam, dlatego wolałem wymienić sam wiatraczek.

Z tego co pamiętam kiedyś PALIT montował identyczne coolery na swoich kartach z rodziny GF7xxx. Poszukaj takiego chłodzenia na allegro (sam kiedyś takie miałem) i powinno pasować.

Samego takiego wiatraczka raczej nie dostaniesz (chyba że w jakimś punkcie serwisowym). Co do wymiany coolera GPU, to wiadomo minimum to Accelero L2 Pro ale taniej chyba będzie wymontować ten fabryczny wentylator i przymocować do radiatora (opaskami zaciskowymi) jakiś wentylator 80 mm (np. Zephyr 80).