GF 9600 1GB czy GF 9800 512mb

9800GTX ma chyba większe taktowania pamięci na starcie. A tak to w 90% ta sama konstrukcja co 8800GTS.

Właśnie nie, bo 8800GTS jest w cenie Radosława, więc…

Więc tak ja Ci się nie dziwie trochę. Sam jestem jakoś teraz negatywnie przekonany do ATI AMD. Miałem 2600 niby wszystko oh right ale jednak nie. Programy jak Ati Tool ( :?: ) , RivaTuner, GPu-Z miały problemy z tą kartą. To samo dzieje się teraz z HD 4850. wiem bo kumplowi składałem kompa z tą karta, wydajność na super poziomie lecz programy nie wykrywają odpowiednio gpu. Może to wina starej wersji programu i trzeba poczekać na aktualizacje wersji lecz z GF ja nie miałem nigdy takich problemów. Co włączyłem to śmigało. Prawdą jest, że nowe wersje sterowników przyspieszają ATI … (nie wiem czy to postęp, czy może nie umiejętność zrobienia czegoś idealnego od razu). Co do wyboru jakbym był na Twoim miejscu to wybrałbym jednak ATI i jej zaufał.

  1. Branie w SLI 8600GTS to bez sens.

  2. 9800GT jest wydajniejszą kartą od 9600GT (którą bije tańsza 9600GSO w nie jednym wypadku)

  3. 9800Gt to to samo co 8800GT (podobno, nie wiem jak z architekturą)

  4. Ceny kart, wg http://www.ceneo.pl

*8800GT 512Mb najtańsza - 360zł

*9800GT 512Mb najtańsza - 350zł

* HD 4850 512Mb - 450zł

Więc tutaj jednak cena też ma jakąś rolę.

  1. Polecam poczytać testy np. ten

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

Nowy GPU-Z nie ma problemów, ATi Tool ma zonki w ogóle z całą serią HD.

Tak więc padło na 8800 GTS 512mb Asus-a. 3D-Mark już się ściąga :slight_smile: najpierw test mojego (już starego) Asus-a 8600 GTS 256mb, potem zmianka i test…wyniki podam w następnym poście.

Wielkie dzięki wszystkim którym chciało się wypowiedzieć w tym temacie. Pozdro !

No, najlepszego interesu to ty nie zrobiłeś…

Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad tym przez chwilę.

Teraz widziałem 8800 gts za 390 zł i może to być ciekawą alternatywą dla 4850 jeśli są jacyś uprzedzeni do ATi

Tak, tylko, że 8800GTS od Asusa, patrząc po cenach minimalnych, jest droższy od Radka HD 4850, więc…

Wszelakie testy wskazują że 4850 posiada najlepszy stosunek ceny do jakości. Bez obciążenia karta jest cicha, trochę szumi podczas grania.

Ok. wyniki testów 3DMark '06

-Asus 8600GTS 256mb = 5134

-Asus 8800GTS 512mb = 8234 (przy sterownikach zawartych na płycie z kartą)

-Asus 8800GTS 512mb = 8465 (przy sterach ściągniętych z nVidii)

To tyle. jeśli ktoś ma porównywalny sprzęt proszę o wyniki Radeona (pewnie będą lepsze) nie wątpię. Ja zostałem przy GF-ie może trochę ze względu na “lęk przed nie znanym” ale w głównej mierze przez “złą” opinię która się utarła. I niech nikt nie nazywa mnie “fanboy-em” czegokolwiek tylko niech producenci Radeon-ów zrobią coś aby takich użytkowników jak ja przekonać do stabilności swoich produktów (nie mam już 15 lat:)), bo póki co HD “może” jest wydajniejsze ale pokroić bym się za to nie dał (jeśli ktoś łapie konkluzje)

Ten temat dedykuje tym którzy mają podobny dylemat do mojego. Ostateczna decyzja należy do Was. Jeszcze raz podkreślam nie optuje za żadną ze stron - Obydwa produkty są moim zdaniem godne uwagi - koniec końców nabywca decyduje i tyle :slight_smile:

Wiesz, kiedyś chciałem wziąć najtańszy 8500GT, ale jak zobaczyłem, że za 30zł więcej jest już najtańszy HD 2600 Pro, to rzuciłem nV w cholerę, bo 2600 Pro w testach CDA był do 40% szybszy od tamtego badziewia :stuck_out_tongue:

HD nawet jeśli byłoby wolniejsze (a nie jest), jest bardziej uniwersalne (filmy HD itd.), bardziej energooszczędne no i technologicznie jest bardziej do przodu. No i od nV ostatnio zaczęli się odwracać wielcy tego świata (gier), tacy, jak Blizzard, itd.

dołóż 300 złotych i masz radeona 4870 z pamięcią GDDR 5,wzystkie gry będą chodzić jak talala a nawet nfs undercover