GF 9600 GSO nie wyświetla poprawnie obrazu

Witam

Wczoraj rano modernizowałem komputer(wymiana procesora na Athlon II x4 630)

Po włączeniu pojawił się jakiś komunikat i karta graficzna przestała działać.

Teraz ciągle gdy włączam komputer ekran wygląda jak na załączniku.

Dodam również, że karta normalnie działa na innym systemie więc o awarii nie ma mowy.

Mam nadzieję że mi pomożecie bo już sam nie wiem co mam zrobić.

Odinstalowałem stery przeczyściłem ccleaner-em a dalej to samo po instalacji nowych sterów.

beztytuurzx.th.png

Zasilacz Modecom FEEL 500 W

Komputer:

      Typ komputera Wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

      System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

      Dodatek service pack systemu operacyjnego SP3

      DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

      Nazwa komputera ASD-98800E69C52

      Nazwa użytkownika ja


    Płyta główna:

      Typ procesora QuadCore AMD Athlon II X4 630, 2800 MHz (14 x 200)

      Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

      Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6100-405, AMD K10

      DIMM1: Kingston " 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

      DIMM2: Kingston 9905316-005.A04LF [TRIAL VERSION]


    Ekran:

      Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GSO (384 MB)

      Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9600 GSO

      Monitor AOC 916W [19" LCD] (E4183JA074448)


    Multimedia:

      Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller



      Dysk fizyczny ST3250318AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)


      Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S202J (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)


      Karta sieciowa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC (10.0 [TRIAL VERSION])

  DMI:

      DMI: numer wersji BIOS'u F9

      DMI (system): producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

      DMI (system): nazwa M61SME-S2

A w dodatku dzisiaj rano niemiłe zaskoczenie ;/

dsc00487le.jpg

Twój problem to nic innego jak brak zgodności sprzętowej ( sterownik lub BIOS ) W takim przypadku należy uaktualnić sterownik ,ktory spowodował błąd lub BIOS… stawiam na BIOS i obsługę procka…Twoja płyta obsługuje procki z socketem AM2 , a procesor ma AM3 - i to jest Twoj problem… musisz uaktualnić BIOS płyty głównej…

Sprawdź czy nowy bios da ci możliwość używania procesora na socket AM3, obawiam się że to może nić nie dać i będzie konieczna zmiana procka na procek na socket AM2 (w płytę z socket AM3 wstawisz procka AM2 bez problemu ale w drugą stronę to już może być spory problem).

scripter1 co ma piernik do wiatraka ? Jakiej nowej karty ? On wymienił procka a nie kartę. Nowe stery do karty nic nie dadzą. Jest tak jak mówi kliszka musi zaktualizować BIOS.

Odinstalować całkowicie nowe stery. Przeczyścić pozostałości programem Driver Sweeper 2.1.0. Zaktualizować Bios do najnowszej wersji. Przywrócić ustawienie fabryczne biosu. Zainstalować sterownik http://www.nvidia.pl/object/winxp_197.45_whql_pl.html , podziękować.

Karta już działa :slight_smile:

Dzięki panowie.

A co do tego procesora , to koleś w sklepie zapewniał mnie że procek będzie pasował do mojej płyty głownej.Czyli mnie oszukał bo z tego co napisaliście wynika że jeżeli aktualizacja biosu nie pomoże to nie będę miał pożytku z procka.

Mam bios F9 czyli najnowszy, jest tylko wersja BETA z 2010

Trochę pogrzebałem na necie na ten temat:

Cytat ze strony http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Tan … 22921.html

A na stronie http://www.gigabyte.bz/Support/Motherbo … #anchor_os twój procek widnieje na liście obsługiwanych przez twoją płytę.

Czyli teoretycznie nie powinien sprawiać problemów…

Edit:

Faktycznie procek widnieje w tabelce ale w ostatniej kolumnie (wersja bios) w tabelce z prockami AM3 napisali przy wszystkich N/A czyli że nie obsługiwane (jakby nie mogli po prostu napisać że procki AM3 nie są obsługiwane) - to mnie zmyliło.

Czyli informacje o procku i informacje o płycie zaprzeczają sobie - wychodzi na to że procek nie będzie działał.

Przyjacielu umiesz czytać ? wiesz co po angielsku oznacza skrót : Not support - brak wsparcia - w tabeli AM3 przy pozycji Athlon II X4 630 na samym końcu … pozostawię to bez komentarza.