GF 9600GT czy HD4850 - POMOCY!

(Tomasz B89) #1

Witam! Kupuję nowy komputer i sprzedawca zaproponował mi taka kartę graficzną: Galaxy GF 9600GT 512 DDR3/256Bit , jednak ludzie mówią mi żebym brał: HD4850 niestety nie podają uzasadnienia dlaczego. Sprawdzałem w internecie i te karty mają takie same parametry. Może ktoś mi dokładnie wytłumaczyć czym one się różnią, która jest lepsza i dlaczego jak z chodzeniem i podkręcaniem w tych kartach. Zależy mi na tym aby najnowsze gry mi chodziły. Proszę niech ktoś mi pomoże! !!

(Darth ReX) #2

Jak takie same parametry - 9600GT 64 shadery a HD 4850 160 (800 bo x5), więc o czym ta gadka. HD 4850 jest na poziomie 9800GTX.

(Nismo Skyline) #3

Po prostu to widać w grach 4850 jest o wiele lepsza od 9600GT. (Nividia która dorównuje 4850 to dopiero 9800GTX+)

Sprzedawcy oczywiście zależy aby posprzedawać leżaki magazynowe.

(Tomasz B89) #4

Przepraszam ale nie sprostowałem, dla mnie te samy parametry oznacza : 512 DDR3/256Bit. Jestem laikiem i chciałbym się dowiedzieć wszystkiego bo jak już coś kupić to lepiej trochę dopłacić i mieć coś lepszego.dlatego prosze o wyrozumiałość a co z podkręcaniem, chłodzeniem itp. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz albo namiary na taką odpowiedz. Bardzo mi zależy

(Zombie32167) #5

powiem CI tyle. Bierz 4850.

(Tomasz B89) #6

no dobrze ale tutaj pojawia się kolejny kłopot którą dokładnie np:

Sapphire HD4850

Asus Radeon HD4850

PowerColor Radeon HD4850

gigabyta

palita

Gainwarda

I o co chodzi z tymi producentami który jest najlepszy !?

(steemm) #7

ta ale niejaki wiktor96 na tym forum twierdzi ze 9600gt rządzi :lol:

tych kart nie można porównywać, gdyż to jest inna półka cenowa :slight_smile:

jasne jest że hd4850 wygra tą batalie

(Lukaszalewski) #8

Bierz albo najtańszego referenta, jak tak zrobiłem kupując krótko po premierze mojego HD4850, albo któregoś z niereferencyjnych z OC lub nie tu mnogość modeli zależy jakim budżetem dysponujesz, dlatego zacznijmy od tego.

Ile kasy?

(Tomasz B89) #9

550 zł max mogę przeznaczyć na grafę

(klopas) #10

bierz od palita bo to tani "niereferal" :smiley:

(steemm) #11

zgadzam się

nie polecam szafira toxica, głośne to, mało wydajne i do tego drogie

dobry tez jest szafir dualslot

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/sapph ... 35404.html

daje radę także gigabyte zalman

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigab ... 35880.html

(Tomasz B89) #12

dobrze teraz już mam jakieś konkrety!

Pozostało mi już ostatnie pytanie. Czym dokładnie różni się karta referencyjnej od niereferencyjnej? Cena? Mocą? Możliwością podkręcenie?

(steemm) #13

niereferent

chłodzeniem, może być autorska PCB, ewentualnie producent może podkręcić kartę

Referencyjna konstrukcja, to taka w której karty producentów różnią się tylko naklejka na chłodzeniu, niczym więcej.

(klopas) #14

zapomniałem o niej :wink: ale może być i gigabyte z zalmanem i palit :wink: które tańsze to bierz :stuck_out_tongue:

(Tomasz B89) #15

Dziękuje! Teraz już wszystko rozumiem. Mam 3 karty na oku:

1. Gigabyte Radeon HD 4850 Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX

2. Sapphire Radeon HD 4850 Dual Slot Fansink 512MB DDR3 PCI-E OEM

3. Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

Teraz tylko przejdę się do sprzedawcy i zobaczymy jaką cenę mi zaproponuje.

(Himmak5g) #16

Mi najbardziej wpada w oko Gigabyte zalman ale poczekaj na wypowiedzi innych.

(Adalbert) #17

W jakiej cenie możesz je mieć? Może bardziej będzie się opłacało przez internet?

(Tomasz B89) #18

Wcześniej pisałem że max 550 zł mam na grafę, ale w moim przypadku nie mogę zamówić części osobno. Kupuję cały komputer i muszę mieć fakturę VAT od jednego sprzedawcy jednak w internecie znalazłem Gigabyte Radeon HD 4850 Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX za 507 zł i dodatkowo 13 zł koszt przesyłki. Dzisiaj idę porozmawiać ze sprzedawcą, zobaczę jaką cenę mi zaproponuje.

(Jonek29) #19

Ja bym wziął Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

bo o kartach Gigabyte'a nie mam dobrego zdania.

(Tomasz B89) #20

Dlaczego psują się?