GF 9600GT czy HD4850 - POMOCY!

Witam! Kupuję nowy komputer i sprzedawca zaproponował mi taka kartę graficzną: Galaxy GF 9600GT 512 DDR3/256Bit , jednak ludzie mówią mi żebym brał: HD4850 niestety nie podają uzasadnienia dlaczego. Sprawdzałem w internecie i te karty mają takie same parametry. Może ktoś mi dokładnie wytłumaczyć czym one się różnią, która jest lepsza i dlaczego jak z chodzeniem i podkręcaniem w tych kartach. Zależy mi na tym aby najnowsze gry mi chodziły. Proszę niech ktoś mi pomoże! !!

Jak takie same parametry - 9600GT 64 shadery a HD 4850 160 (800 bo x5), więc o czym ta gadka. HD 4850 jest na poziomie 9800GTX.

Po prostu to widać w grach 4850 jest o wiele lepsza od 9600GT. (Nividia która dorównuje 4850 to dopiero 9800GTX+)

Sprzedawcy oczywiście zależy aby posprzedawać leżaki magazynowe.

Przepraszam ale nie sprostowałem, dla mnie te samy parametry oznacza : 512 DDR3/256Bit. Jestem laikiem i chciałbym się dowiedzieć wszystkiego bo jak już coś kupić to lepiej trochę dopłacić i mieć coś lepszego.dlatego prosze o wyrozumiałość a co z podkręcaniem, chłodzeniem itp. Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedz albo namiary na taką odpowiedz. Bardzo mi zależy

powiem CI tyle. Bierz 4850.

no dobrze ale tutaj pojawia się kolejny kłopot którą dokładnie np:

Sapphire HD4850

Asus Radeon HD4850

PowerColor Radeon HD4850

gigabyta

palita

Gainwarda

I o co chodzi z tymi producentami który jest najlepszy !?

ta ale niejaki wiktor96 na tym forum twierdzi ze 9600gt rządzi :lol:

tych kart nie można porównywać, gdyż to jest inna półka cenowa :slight_smile:

jasne jest że hd4850 wygra tą batalie

Bierz albo najtańszego referenta, jak tak zrobiłem kupując krótko po premierze mojego HD4850, albo któregoś z niereferencyjnych z OC lub nie tu mnogość modeli zależy jakim budżetem dysponujesz, dlatego zacznijmy od tego.

Ile kasy?

550 zł max mogę przeznaczyć na grafę

bierz od palita bo to tani “niereferal” :smiley:

zgadzam się

nie polecam szafira toxica, głośne to, mało wydajne i do tego drogie

dobry tez jest szafir dualslot

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/sapph … 35404.html

daje radę także gigabyte zalman

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigab … 35880.html

dobrze teraz już mam jakieś konkrety!

Pozostało mi już ostatnie pytanie. Czym dokładnie różni się karta referencyjnej od niereferencyjnej? Cena? Mocą? Możliwością podkręcenie?

niereferent

chłodzeniem, może być autorska PCB, ewentualnie producent może podkręcić kartę

Referencyjna konstrukcja, to taka w której karty producentów różnią się tylko naklejka na chłodzeniu, niczym więcej.

zapomniałem o niej :wink: ale może być i gigabyte z zalmanem i palit :wink: które tańsze to bierz :stuck_out_tongue:

Dziękuje! Teraz już wszystko rozumiem. Mam 3 karty na oku:

  1. Gigabyte Radeon HD 4850 Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX

  2. Sapphire Radeon HD 4850 Dual Slot Fansink 512MB DDR3 PCI-E OEM

  3. Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

Teraz tylko przejdę się do sprzedawcy i zobaczymy jaką cenę mi zaproponuje.

Mi najbardziej wpada w oko Gigabyte zalman ale poczekaj na wypowiedzi innych.

W jakiej cenie możesz je mieć? Może bardziej będzie się opłacało przez internet?

Wcześniej pisałem że max 550 zł mam na grafę, ale w moim przypadku nie mogę zamówić części osobno. Kupuję cały komputer i muszę mieć fakturę VAT od jednego sprzedawcy jednak w internecie znalazłem Gigabyte Radeon HD 4850 Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX za 507 zł i dodatkowo 13 zł koszt przesyłki. Dzisiaj idę porozmawiać ze sprzedawcą, zobaczę jaką cenę mi zaproponuje.

Ja bym wziął Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

bo o kartach Gigabyte’a nie mam dobrego zdania.

Dlaczego psują się?