Gf 9600gt czy warto wsadzić do tego sprzętu?

(system) #1

Przymierzam się do zmiany grafiki, ale trochę procesor mam słaby i nie wiem czy jest sens to robić.

Mam :

Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX

Microstar P6N SLI-FI (nF650i)

GeForce 7900GS Galaxy 256MB HDTV/2xDVI (PCI-E) (600/1600 1.2ns)

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

ps. Procesor jest bez podkręcenia.

(Adeczek94) #2

Podaj jaką chcesz wsadzić tą kartę bo 9600 GT, to nie wystarczy.

(Łukasz14) #3

_Puma_ , tak możesz wsadzić GeForce'a 9600 GT tylko podkręć orocka do coś koło 2.3-2.5 GHz :slight_smile:

(Mateusz 931) #4

Pierwsze słyszę że ten procek jest słaby.

A co myslisz że jest jakaś wieksza różnica pomiędzy Gainward a Palitem itd (przykład) :expressionless:

Kupuj spokojnie jak masz dobry zasilacz.

ps Nie podkręcanie tego procka to grzech wiesz co czynisz :smiley: :smiley:

(efazeti) #5

_Puma_ , jaki masz zasilacz? marka, moc

(system) #6

Super, bo już się martwiłem że muszę procka kupić nowego :slight_smile:

O zasilacz to jestem spokojny, mam - Tagan 480W - U22.

Karta obecna by mi wystarczyła, ale niedawno kupiłem monitor 22" i...gry ciutek zwolnimy przy większych rozdzielczościach :wink:

Co do karty to chcę coś z tego. Cena 450-500zł, kartę kupuje w sklepie (allegro mnie nie interesuje).

(system) #7

Wystarczy normalnie i za darmo podkręcić procka bo te core 2 duo są do tego dobre. Spokojnie wyciagniesz z niego 3ghz i możesz wsadzać tą kartę choć ona się chyba nie zbyt opłaca.

(Kabuto1378) #8

za 450-500 to możesz mieć 8800GT, takze albo 8800GT albo za 400 9600GT możesz kupić dobry model MSI 9600GT z dobrym chłodzeniem za mniej niż 400 zł zdaje się że np. w agito.pl

(system) #9

Hm...to lepiej kupić gf 8800gt?

(Łukasz14) #10

_Puma_ , było by lepiej :slight_smile: jak brac 88GT to tylko od TwinTech'a :slight_smile: ale narazie lepiej nie spieszyć się z kupnem karty. Poczekać gdzieś jeszcze 2-3 tygodnie do wyjścia nowych układów :slight_smile:

(system) #11

Już się napaliłem na kartę a tu radzą poczekać 2-3 tygodnie...cóż chyba poczekam jednak.

(Łukasz14) #12

_Puma_ , jeśli chcesz wydać więcej teraz to możesz już teraz kupić. Ale myślę, że wytrzymasz jeszcze troche, a później kupisz 88Gt po atrakcyjniejszej cenie 8)

(Ace Ventura) #13

surowy 8800gt z 512mb, cienkim chłodzeniem i bez OC

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&&pid=15029

jedyny jego plus to to, że kosztuje jak 9600gt :slight_smile:

(Garfield) #14

lepiej dopłacić 100zł i mieć pewniaka typu Gigabyte 8800 GT :wink:

(Ace Ventura) #15

gigabyte bez OC z zalmanem 452zł :slight_smile:

http://naszacena.pl/grafika-gigabyte-gf ... v-box.html

(Garfield) #16

no niezła oferta... ale jestem uprzedzony do nieznanych sklepów internetowych :wink:

(Ace Ventura) #17

akurat z "nasza-cena" jest inaczej towar wysyłają na czas i wszystko jest w BOX'ie najgorszy sklep z jakim się spotkałem to www.ulubiony.pl ;]

(Adalbert) #18

Co Wy chcecie od tego InnoVision GEFORCE 8800 GT? Na pierwszy rzut oka chyba niezła propozycja (nie wiem jak z jakością sklepu).

(Kabuto1378) #19

ja kupowałem w ulubiony .pl kartę graf. , fakt kontakt marny ale miałem odbiór osobisty i póki co nie narzekam.

(system) #20

Czytałem że firma Gainward jest dobra, co myślicie o tej karcie?

Jeszcze jedno, kupować z 512MB czy 1024MB i jaki jest przyrost mocy z przypadku większej pamięci?