GF4MX440 i sterowniki

Witam

Mam karte GF4mx440 i jak zainstaluje sterowniki 56.72 (podobno najlepsze) to wpisuje w uruchom>dxdiag i robie testy i niestety przy probie testow pelnoekranowych komp sie zawiesza i tylko restart pomaga.I zalanczam gre chodzaca na directxie to w oknie dziala a w pelnym ekranie obraz robi sie czarny i komputer sie zawiesz,na opengl gry smigaja tylko jest problem z grami na direxie gdy gram na calym ekranie.instalowalem rozne stery i zauwazylem ze przy sterach 84.xx i nowsze w dxdiag wszystkie testy przechodza bezproblemowo i gry dzialaja,niestety te stery sa zanowe do tej karty i strasznie gry sie zacinaja i a przy starszych grach sa dziory w tekstorach.

Dlaczego przy sterach 56.72 komp sie zawiesza w trybie pelnoekranowym??

Sterowniki odinstalowywalem i zainstalowywalem poprawnie bo wiem jak sie to robi :smiley:

A może wyczyść porządnie system po sterach tak - programowo:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

i uruchom kartę na sterze systemowym.

I nie musi u Ciebie dobrze pracować wersja 56.72 - zawsze obowiązuje metoda prób i błędów w doborze steru.

Spróbuj tego dla XP:

ftp://files.3dnews.ru/pub/drivers/nvidia/wXP-45.23.zip

robilem tak i nic niedawalo

juz zasysam :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 12:38

Niestety dalej problem wystepuje.

Co mam robic???

Ważne:

Jak instalujesz sterownik - wszystkie pliki mają być z tego steru ,bo nieraz w systemie zostaje nowszy plik i instalator pyta czy zostawić nowszy,czy nie.

Zawsze wszystkie pliki mają być danego steru.

Kopia systemu,świeży system - możliwości wiele.

To mnie oświeciłeś :?

Ale mi brak juz pomyslow.

Prosze o dokladne porady :!:

Te stery 56x są takie niestabilne że… wgraj coś z serii 6x lub 7x. Sterowniki z seri 5x nie są przystosowane do XP SP2 ( o ile taki masz )

Ludzie umicie czytac??? :-x

Pisalem ze dzialaja mi stery tylko powyrzej 84.xx :!: :!: :!:

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 14:10

przeczyscilem system,przeskanowalem,zainstalowalem te stery i wszystko smiga :lol: :lol: :lol: .Wielkie dzieki.

Ale zastanawia mnie dlaczego stery 56.72 przestaly dzialac??

mimo wszystko brałbym te, które polecałem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#747470

i które polecam.

tzn. 53.03.

na tych 45.23 występowały u mnie BSoDy w THPS4.

radzę zmienić.

Ja do tej karty polecam ForceWare 71.89!! Na nich miałem najlepszą wydajność !!

freedom george32801 :!:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Umicie czytac??? :-o :-o :-o :-o :evil: :evil:

przeciez napisalem ze przestaly dzialac! !!

napisałeś, że przestały działać w wersji 56.72, więc trochę grzeczniej proszę.

npisalem takze ze dzialaja tylko wersje powyrzej 84.xx! !!

a jakie dokładnie wersje testowałeś? no wymień?

po za tym gdyby działały tylko wersje powyżej 84.xx to 45.23 nie miały by również prawa chodzić, a jednak działają.

p.s. to nie jest gg, więc te milion wykrzykników zachowaj dla siebie.

===::> D@widoS

Proszę w swoich postach unikać zbędnych ozdobników,

ale skupić się raczej na ich stronie językowej

Wbrew pozorom nie ułatwia to czytania, a i jest sprzeczne

tak z regulaminem, jak i zdrowym rozsądkiem.

BTW

OT zostały skasowane - wszelkie anse proszę wyjasniać na PW

Też tak kiedyś miałem na kartach nVidia Riva TNT2 M64 i GeForce 2 MX 100/200. Wszystko działało do pewnego momentu. Później przestało i musiałem instalować starsze stery.

A najlepsze jest to, że zmieniłem kompa i teraz mam kartę GF 7300GS. Nie mogę zainstalować sterowników do grafy, bo max rozdziałke mam 800x600 w 4-bitowej palecie barw. Myślałem, że karta wlanięta bądź zasiłka nie daje rady, więc zaniosłem sprzęt do serwisu i mi powiedzieli, że u nich normalnie sie instalują stery i wszystko działa w porządku (widziałem na własne oczy to, więc to nie jest “standardowe” spławianie klienta :slight_smile: ). Wróciłem i u mnie dalej nie działa.

Więc się teraz zastanawiam. Niby monitor działa normalnie, bez żadnych problemów, tylko że mam kabel od monitora “lekko” uszkodzony przy wtyczce. Sterów nie mogę zainstalować, chociaż na monitorze w serwisie wszystko było ok. A więc jaki wpływ ma monitor na pracę całego sprzętu i na kartę graficzną? Jaki ma wpływ uszkodzony kabel, skoro monitor działa normalnie, ale jak go podłączam, to sterowniki nie chcą działać?

Jeżeli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć, to będę wdzięczny :wink: