GF5200 - firmówka a noname

Kontynuując moje smęcenie dot GF5200 (zainteresowani wiedzą o co chodzi :]), mogę wybrać 2 oferty;

  • GF5200 najprawdopodobniej NoName za GF4+30zł

  • GF5200 firmowy, z allegro za ~150zł

Zależy mi na wydajności (DX9, shadery etc. są na wyposażeniu standartowym, więc jakością RACZEJ się nie martwie…).

Co proponujecie?

jest to jedna z najgorszych kart z DX9 praktycznie nie nadająca sie do gier , gry które będą wymagały zainstalowanego DX9 na tej karcie bedą sie cieły niesamowicie , zancznie płynniej gry z wymogiem DX9 systemowym nie sprzetowym będą działać na kartach bez obsługi sprzetowej DX9 np.GF4

Hmmm…

Więc, nie polecasz tej karty w ogóle, czy polecasz wyłącznie dla sprzętowego DX7?

5200 nie obsługuje całkowicie directx9.Połowa rzeczy jest emulowana przez procesor główny.

Jeżeli chcesz kupić coś taniego i bardzo dobrego to oczywiście wiele razy poruszany Radeon 9550 albo 9500

:frowning:

Inaczej - czy opłaca mi się wziąć od kumpla GF5200 za GF4+30zł?

chodzi mi o to, żeby HL2 wyciągał ponad 25FPS i gierki wymagające shaderów chodziły bez problemu?

Nie opłaca sie a to dlatego że na wymagających grach w tym i HL2 na tej karcie wyciągniesz o około 70% mniej FPS niż na GF4 , a jeżeli mi nie wieżysz to pożycz karte od kumpla i sprawdź , napisałem wyraźnie że ta karta nie nadaje sie do gier , jest to model najbardziej spaprany jaki wypóściła n-vidia i nie ważne czy to bedzie model no-name czy firmowy. Dobry model GF4 jest znacznie droższy od tego 5200 a to chyba coś oznacza

Ja mam ta karte gf 5200(64bit,128MB) i osobiscie ci ją ODRADZAM w grach musze miec poustawiane detale grafiki na minimum a i tak zle chodzi dopiero po podkreceniu jest troszke lepiej(ale i tak zle).Wiec dobrze sie zastanow co do tej karty :!: :!: :!:

Hmm… to już wiem dla czego niektóre GF4 są lepsze od FXów w niezależnych testach…

Dobra, dziękuję wam bardzo, zostaję przy swoim pięknym GF4MX NoName…

Hehe, ale na średnich detalach HL2 ma u mnie 25FPS :smiley:

To idę myszkę kupić :slight_smile:

A później zbieram 200zł na Radeona 9550…

wojtek266 - hoho, gwóźdź do trumny…