GF6600 GT v.s Radeon X800GT

Ja tak :slight_smile:

Niemoge sie z toba zgodzic , juz w jakims poscie to pisalem.

Jakosc w generowanej grafice jest duza … np. gra King Kong , gdy gra sie zaczyna i plyniecie na wyspe lodziami to w przypadku PS.3.0 skaly poluskuja jakby byly mokre !

Obraz jest bardziej mroczny i w ogole .

W przypadku PS.2.0 skaly wygladaja normalnie , niepolyskuja , poprostu nic.

I klimat jest jakis taki ‘‘bezplodny’’ … .

Moze jeszcze nie duzo gier niewykorzystuje PS.3.0 ale to sie niedlugo zmieni … producenci moze niepotrafia w pelni wykorzystac Ps.3.0 (tego niewiem , to jest tylko sugestia) … ale niemozna powiedziec ,ze niema roznicy.

Co do samych kart , ja jednak osobiscie bral bym Radeon’a x800GT … co tu sie duzo rozpisywac , jest poprostu mocniejszy .

Takze wybur nalezy do ciebie , jesli chcesz zobaczyc np. polskujace skaly w King Kongu (i wiele innych efektow w grach ktore wykorzystuje PS.3.0) to bierz GF6600…a jezeli zalezy ci na karcie na ktorej praktcznie teraz mozesz we wszystko zagrac na max det. (moze nie we wszystkie gry na max. rozdzialce … )to bierz Radeon’a x800GT .

Pozdrawiam.

Klin Teraz rozmawiamy już o 6800gs 256 MB 256 Bit i radeonie X800GTO, a nie o 6600 GT i X800 GT :slight_smile:

Przed napianiem mojego posta byla jeszcze rozmowa o GF6600GT i x800GT … .

W czasie kiedy pisalem posta dopisaliscie o innych kartach :wink:

PS 2.0 i PS 3.0 nie ma żadnej różnicy w generowanej grafice i jest to potwierdzone. Nie wiem co to za gra ten cały King Kong po nazwie wnioskuje, że lekka porażka. Nie możesz stwierdzieć czy różnice w grafice są przez PS czy może przez HDR który bardziej bym obstawiał…

No to jednak i tak mam racje , dzieki PS.3.0 mozna kombinowac z efektami PS2.0 dzieki czemu uzyskamy lepiej wygladajace efekty … .

Wnioskuje to z tego :wink:

Dodam ,ze King Kong to jedna z bardziej udanych gier ktore zostaly stworzone na podstawie filmu :wink:

Nowsze uzyskanie efektów które da się zmontować na PS 2.0…

Tak tylko jezeli w PS 3.0 programiscie maja wieksze mozliwosci kombinowania to moga zrobic lepsze efekty ktore oferuje ta nowa technologia i moze byc ona odpalona na Ps 2.0 taka jak zreszta napisales .Ale skoro PS 2.0 ma mniejsze mozliwosci niz 3.0 to niestworzysz na 2.0 takich efektow jakie mozesz stworzyc na 3.0 … .

*mniejsze mozliwosci-mam na mysli mozliwosci grzebania w roznych ustawieniach itp.

Czyli da się je stworzyć na kartach z PS 2.0

tak ale jak napisał Klin

z czym się w szczególności zgadzam będziesz miał te same efekty tylko na pewno polepszone :stuck_out_tongue:

zolciak moglbys podac zrudlo tego cytatu ? :

Bo ciekawy jestem skad on pochodzi i chcialbym cos wiecej o tym poczytac :wink:

Jak mogą być polepszone skoro piszesz, że będą takie same ??

Edit. http://oprogramowanie.pclab.pl/art10688.html

Tyle ze shaderów w wersji 3.0 nie obsługuje ten radeon. Ale wydajnośc ma lepszą. Chyba lepiej kupić GeForca 6600LE i podkręcić do modelu 6600GT co jest bardzo mozliwe, da się tez potoki odlblokować dodatkowe. A geforce 6600LE jerst o wiele tańszy od swocih poprzedników ale na tym samym rdzeniu.

A do OC która będzie lepsza?

X800GTO czy 6800GS, bo ogólnie zdania są podzielone…

:ok:

Nie wsyztskie karty GTO da sie odblokować. GTO2 (jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz dawały 100% pewność że produkt zmoduje się do wyższej wersji.

O jakim Radeonie mowisz ?

chyba chodziło mu o x1600 :?