GF9600 BSOD nv4_mini.sys - zasilacz, stery, może coś innego?

Mam Windows 7 - i może z tego wynikają wszelkie problemy. Proszę się jednak nie sugerować i zapraszam do przeczytania opisu problemu:

Mój zestaw komputerowy:

  • C2D E7500 2,93 GHz

  • Gigabyte GA-EP31-DS3L

  • Kingston 2 x 2048 MB 800 MHz

  • SB 500 GB

  • Geforce 9600 GT CUDA, 1GB

  • zasilacz Modecom ATX 400W

Po zainstalowaniu systemu i uruchomieniu testu wydajności w Windowsie, wszystkie oceny były bardzo dobre prócz tej dotyczącej Grafiki w Windowsie i Grafiki w grach - tam przyznane zostały oceny rzędu 1,1. Prócz tego, przy próbie uruchomienia jakiejś gry system wyrzuca BSODa poniższej treści (przepraszam, nie udało mi się tego lepiej uchwycić, a komputer o którym jest mowa w temacie należy do znajomego i nie mam teraz do niego dostępu):

dsc00398sl.th.jpg

Zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej do karty, nie pomogło. Może powinienem spróbować pobrać najnowsze sterowniki z internetu i je zainstalować, co sądzicie? Może to wina zbyt słabego zasilacza (jak to sprawdzić? - na naklejce jest tylko informacja Modecom ATX 400W) - każda odpowiedź będzie dla mnie cenna.

Zasilacz do wymiany :stuck_out_tongue:

Polecam BeQuiet purepower l7 530 wat :stuck_out_tongue:

Cena około 250 zł :wink:

To zależy jeszcze od tego jaki dokładnie zasilacz ma kolega, bo jak Feel to do wymiany, Modecom MC może zostać.

Z pewnością nie potrzeba aż takiego mocnego PSU. Dobre 400-450W będzie odpowiednie.

Do autora, jaka to wersja Win 7, 32-bit czy 64-bit?

W twoim przypadku winne będą nieodpowiednie lub stare sterowniki. Polecam usunąć te dotychczasowe programem Driver Cleaner i po restarcie komputera zainstaluj te: http://www.nvidia.pl/object/win7_winvis … ql_pl.html (jeśli masz siódemke w wersji x86). Dla wersji x64 odpowiednie będą te: http://www.nvidia.pl/object/win7_winvis … ql_pl.html Po zainstalowaniu zrestartuj komputer, dla pewności zainstaluj najnowszy DirectX: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windo … tX_90c/630 i sprawdź czy problem został rozwiązany.