GF9600GT czy HD3870 ? i jaki zasilacz do tego?

Przepraszam, że się podpinam pod temat ale mam podobny dylemat tyle, że mam do wyboru dwie karty nvidii GF 9600 GT i 9800GT AMP one chyba się za wiele nie różnią a nie wiem czy jest sens dopłacać sporo za 9800

Maro 86

sądząc z twojego nicku komputer widziałem dużo wcześniej od ciebie. Podałem ci przykład firmy Intel która zrobiła z siebie idiotę promując pamięci Rambus, więc niby jak możesz się sprzeczać skoro tak jak i ATI i Nvidia robisz z siebie idiotę mówiąc o wyższości DDR4. Jak już ktoś ma dopłacać to do czegoś co ma faktycznie większą wydajność. A 3870 to tak naprawdę 3850 z podniesionym zegarem GPU (tyle to mógł zrobić każde z GPU z 3850) plus pamięci DDR4 które okazały się taka samą wtopą jak i Rambus. Pamięci DDR4 okazały się takim samym niewypałem, że 42870 sprzedawano również z pamięciami DDR3. Ja rozumiem że chcesz bronic swojego zdania ale dlaczego ceną robienia z siebie niepełnosprawnego intelektualnie. Dlaczego ATI widząc jak zrobiła z siebie jelenia przeniosła się na pamięci DDR5 które faktycznie są następczyniami pamięci DDR3, ty dalej robisz z siebie głupa i uważasz że GDDR4 to krok w dobrym kierunku , skoro i AMD i Nvidia w końcu uznały ze przyszłość po DDR3 to DDR5 nie DDR4.

maciek sporo to znaczy ile konkretnie ile miałbyś dopłacać. konkrety człowieku.

KabutO

LOL ale Ty człowieku jesteś żałosny hehe:D

brak słów. co ma Rambus do DDR4:D HD3870 to nie nowe karty i ceny modelów z DDR3 i DDR4 zanikły wiec co się głupio upierasz…hehe wyższe takty pamięci przeradzają się praktycznie w wyższą wydajność. Widocznie coś tam czytałeś ale praktycznie tego nie widziałeś …;/

Tak szczerze mówiąc to nie ma właśnie lepszej analogii do ddr4 niż rambusy. W obu przypadkach pamięci były szybsze od konkurencji (odpowiednio ddr3 i ddr), ale również znacznie droższe. Spółki sobie to przekalkulowały i w obu przypadkach wyszło że te standardy są nieopłacalne i tyle. Nikt nie zaprzecza że ddr4 są szybsze od ddr3, ale nie przyjęły się przez rynek przez no można uznać je za nieudane.

Wracając do tematu to ceny sprzętu w ostatnich 2 tygodniach troche w górę poszły i dorwanie niezbyt drogo przyzwoitej wersji 9800gt byłoby rozsądnym wyjściem bo jest to już karta o naprawde niezłej wydajności… oczywiście 4850 byłoby lepsze ale w tym momencie dostanie dobrej niereferencyjnej za mniej niż 530-550zł jest małoprawdopodobne…

Obawiam sie ze zasilacz 450W moze nie dac rady .Ja mam GF9600GT i zasilacz 600W.Polecam minimum 550W.

musisz napedzic procka,plyte,karte,dyski…a to potrzebuje energi.

Tak żebyś wiedział na przyszłość… 650W ciągnie system z 2xGTX295… nawet gtx280 jest w takim porównaniu energooszczędny…

Maro86

Jak by GDDR4 były udane to by je montowano w HD4850 zamiast GDDR3

W HD2600XT też były GDDR4

Zasilacz 350W nawet sobie da radę.