GForce2 64mb i zacinanie komputera

Witam na karcie graficznej GForce2 64MB nie dziala mi wiatraczek, trzesie mi sie monitor i odrazu przy zaladowniu windows (xp prof sp2) zacina mis ie komputer w miejscu nie wiem czy to jest wina karty graf.

Wspomne ze po kilku sekundach karta robi sie ciepla po wlaczeniu komputera.

A ekran po lewej stornie sie “trzepie” (przy podlaczeniu innego kompa rozwniez) bardoz prosze o pomoc bo juz nei wiem co robic.

Dodam jeszcze ze neidawno doczepilem drugi twardy dysk i pamiec (druga kostke).

Proste,że trzeba wymienić wentyl na sprawny.

A może i karta grafiki już pada.

Jak nie działa Ci wiatraczek to przegrzewa się karta graficzna,założ sprawny wiatraczek albo kup sobie nowa kartę bo ta to już zabytek.

aha a ile moze kosztowac jakas taka z lepszych ktora by byla zamienna i pasowala ??

Czyli to przez nia sie zacina ??

od 200 do około 1000

głupoty gadacie. ja na swojej chłodzenia nie mam już 2 lata i nic się nie dzieje choć gram na max detalach. Nawet lepiej pracuje niż z chłodzeniem

To podaj model tej super karty - nie potrzebuje chłodzenia.

faktycznie niektóry gf 2mx (pewnie niektóre starsze karty też) nie potrzebują kompletnie chłodzenia :slight_smile: tyle, że nie jest to regułą. po za tym w obudowie też muszą panować korzystne temperatury bo inaczej nie ma co myśleć o “gołej” karcie.

kubarek czy na karcie jest również radiator? jeżeli tak to wina chłodzenia to raczej nie jest. jeżeli nie to faktycznie karta się może przegrzewać.

może to być też wina słabego zasilacza.

Ciekawe w co grasz na max detalach jesli masz tego GF’a…

Max Detale i Plynnosc gry to pojecie wzgledne…

GeForce 4 MX 440

gram na max detalach w Max Payne 2, NFSU2, Mafię, NBA 2005 itd itd

wcześniej miałem wentylator i wywaliłem. Karta nie podkręcana już dwa lata chodzi bez chłodzenia. Nie mam pojęcia. Sam jestem ździwiony :o Sterowniki 66.66. gry chodzą wyśmienicie. Nie wiem jak na najnowszych. Bo juz wyrosłem z gier. :mrgreen:

Max detale czyli wszystko na High we wszystkich grach

przy rozdzielczości 800x600 32bit 100Hz

A radiator na GPU ma ,jak ma to wiele tych kart tak pracuje i nic w tym dziwnego.

Ale pamiętaj karta karcie nie równa i wielu sam radiator na GPU nie wystarcza do poprawnego działania.

Nie ma :mrgreen:

Nie jest to dziwne. Przed tym jak mi siadło chłodzenie były przyciny, że się grać nie dało a teraz :o

JNJN dalej uparcie brniesz w swoje? :slight_smile: nie widziałeś nigdy karty pokroju gf2mx/4mx bez chłodzenia?

To jakiś wyjątek - masz szczęście,ale radiator to przynajmniej na GPU załóż.

UPDATE

Nie, przynajmniej miała założony radiator na GPU - mówimy o karatch fabrycznych.

fabryczne oczywiście mają chłodzenie zawsze. z tym, że userzy tych kart mogą robić z nimi cuda :slight_smile: na własne oczy widziałem pracującego gf2mx bez chłodzenia.

Jest fabryczna tylko wiatraczek się spalił i miałem założyć nowy. Więc wyjąlem całość razem z radiatorem. Później jakoś tak zostało bez niczego. pomyślałem, że jak się spali to starzy mi nową kartę kupią ale jak na złość :mrgreen: