Gg gsm

(Admin) #1

Witam.

Na stronie http://www.gadu-gadu.pl/komorka/ mozna przeczytac o wersji Gadu Gadu na komórkę , ale jak to jest z opłatami . Jakie są opłaty poza tą złotówką za tydzien , czy są płaty za Wap badź GPRS.

(Monczkin) #2

oczywiście - przecież musisz wysłać bity i je odebrać (wiadomości), a ktoś za to musi zapłacić operatorowi :slight_smile:

generalnie dałbym se spokój

(Ks Kamilp Nr 8) #3

Moim zdaniem w wersji Java nie bedzie dodatkowych oplat ale nie jestem pewien.

(Monczkin) #4

wydaję mi się, iż opcja java jest poprostu przeznaczona dla telefonów obsługujących tę technologię i w całości program zainstalowany jest w telefonie - wap, łączysz się ze stroną w sieci i wysyłasz ze strony (tzw. bramka). I tak czy inaczej musisz w jakiś sposób wysłać tę wiadomość, a więc nastepuje transmisja danych :slight_smile: - w javie za pakiet, w wapie za połączenie - TAK TO ROZUMIEM

:slight_smile:

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Mozliwe, nie wnikam. Usluga ciekawa, zaraz przetestuje... :slight_smile:

(lazikar) #6

Usługa ciekawa, ale trochę duży będzie koszt. :frowning: :frowning:

(Ks Kamilp Nr 8) #7

Hehe dlatego to bedzie baaardzo szybki test :smiley: :smiley:

(Cebula) #8

Koszt wbrew temu co się wydaje nie jest duży, w przypadku korzystania z pakietowego przesyłania danych GPRS (płatne za każde rozpoczęte 10 kB) nie płaci się za czas połączenia, a gg transferu dużego nie generuje. Inną sprawą jest wygoda korzystania z tego cuda. Jeśli korzysta się z komórki z klawiaturą, np.: Nokia 6800 (o ile pamiętam) to może być to przyjemne, przy zwykłym telefonie to raczej męczarnia :slight_smile: Nie wiem tylko po co korzystać z płatnego rozwiązania jak jest darmowy klient gg na komórki. Więcej tutaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=385

(Admin) #9

Tak ale tam coś jest napisane o Nokiach że na razie nie będzie działał - bo są 600 razy wyższe koszty czy ktoś cos wie. Bo mam Nokie 3510i ( może kiepska ) ale potrzebuję kontaktu gdy mnie nie ma przy komputerze. I jak mozna to pobrać.