GG, Tlen, zawieszanie sie

Witam,

Od dwóch dni mam pewien problem z GG i Tlenem (z niego również łączę się z GG). Do tej pory miałam Tlen. Jednak jakoś przedwczoraj, owy Tlen zaczął się wieszać po jakiś 30 minutach czy godzinie. Obojętnie, czy z niego korzystałam, czy był jedynie włączony. Obojętnie, czy coś jeszcze robiłam na komputerze, czy też nie. Przeinstalowałam go, dalej to samo. Przeinstalowałam na starszą wersję, też to samo. W momencie, gdy się zwiesza, nie przeszkadza w innej pracy. Wymaga zamknięcia metodą “zakończ teraz” i po ponowym uruchomieniu znowu to samo. Aby działał, wymagany jest restart całego komputera. Spróbowałam zainstalować normalne GG, z nim też są problemy. A konkretnie jest problem z zalogowaniem i przejściem na status aktywny. GG wyłącza się jednak normalnie, nie wymaga zakończenia procesu, bo nie wiesza się. Tego samego dnia miałam też problem z zawieszaniem się przeglądarki Opery. Jednak ją przeinstalowałam na nowszą wersję i działa bez zarzutu.

Nic w komputerze nie zmieniałam, nie korzystałam z niczego nowego, nie wyrzucałam też niczego. Skanowałam komputer tym, co mam, a konkretnie BitDefender v10, pomocniczy skaner Dr. Web i tak zwana “szczepionka” pochodząca od producentów programu GData. Skanowałam tez skanerem on-line: mks_vir. Nie mam żadnych wirusów.

Za namową kolegi, użyłam małego programu Memtest, który sprawdza poprawność funkcjowania pamięci RAM.

Przepraszam, że się tak rozpisałam :wink: Gdyby ktoś mógł pomóc, byłabym wdzięczna. Widzę rozwiązanie poprzez formatowanie, jednak jeśli ktoś ma inną, mniej czasochłonną radę… Bo taka mała rzecz, jak niedziałający poprawnie komunikator, to trochę zabawny dla mnie problem aby zaraz formatować :stuck_out_tongue:

A i dodać muszę, że gdy Tlen wyłączam i włączam co 20 minut, to działa poprawnie.

Nie jestem profesjonalistką w dziedzinie komputerów, także proszę o dosyć łopatologicznie przekazywane rady :wink:

Z góry dziękuję.

Ciekawe. Spróbuj tego - usuń katalog

  • C:\Documents and Settings\ tu nazwa użytkownika \Dane aplikacji\Tlen.pl

Pamiętaj, że stracisz przez to wszystkie dane jak archiwum rozmów i ustawienia. Możliwe, że instalowałaś jakiś nowy program który nie lubi się na przykład z wtyczką flasha.

Objawy wskazywałyby na problem sprzętowy (choć stuprocentowej pewności nie ma). Ale jaki? Uszkodzona pamięć RAM? zasilacz? taśma transmisyjna dysku? problemy z chłodzeniem procesora? Wróżenie z fusów.

Jeżeli dzieje się to po określonym czasie a inne aplikacje oprócz gg, tlena i opery się nie zawieszają odpada dysk, pamięć, taśma, ram. Zostaje płyta główna i ew karta sieciowa. Teraz pytanie czy po określonym czasie od uruchomienia systemu czy aplikacji. Ja bym raczej skupił się na stronie software’owej.

Cóż, nie podejrzewam tutaj problemów z tym, co w środku komputera jako części. Na pewno mogę powiedzieć, że nie mam nic starszego niż rok. Owszem, coś nowego też może się zepsuć, ale na prawdę… Sama nie wiem ;/ spróbuję wyrzucić folder z Documents and Settings na dysku C.

W każdym razie, pamięć jest raczej ok, bo w końcu program Memtest nie wykazał niczego kłopotliwego.

edit: wywaliłam katalog, poczekam… jak godzinę podziała, to chyba jest dobrze :wink:

edit II: Problem jest nadal, tym razem zawieszenie po pięciu minutach. Wyłączyłam Tlen poprzez “zakończ teraz”. Włączyłam ponownie, loguję się i zawiesza się…

Jesteś pewna, że procesor się nie przegrzewa?

Korzystam z Everesta, który wykazuje temperaturę procesora na 35 stopni.

W takim razie pozostaje jw. - czyli wróżenie z fusów.

Można spróbować zainstalować na nowo system, choć to moim zdaniem niewiele zmieni (ale jakaś tam szansa jest, że to tylko wina systemu).

Za wszelkie anomalie w działaniu systemu przeważnie odpowiedzialne są niesprawne komponenty. Może być to uszkodzony procesor, płyta główna albo napęd DVD albo jeszcze coś innego. Najczęściej winna jest uszkodzona pamięć RAM. Choć przyczyna może być jeszcze inna, np. ojciec znajomego miał problem z prawidłowym działaniem komputera. Okazało się, że przyczyną była nadmierna ilość pamięci (miał 4 GB na 32-bitowym systemie - a on poprawnie potrafi obsłużyć nieco ponad 3 GB). System zaczął pracować stabilnie po wyjęciu jednej 2-GB kości.

A nie zmieniałaś nic ostatnio w konfiguracji? Nie wymieniałaś czegoś albo dokupowałaś?

Nie zmieniałam kompletnie nic.

Cóż, kombinuję teraz z innym komunikatorem: Konnekt. Choć nie jest to dla mnie metoda, bo wolę Tlen. Ot, kaprysy kobiece ; )

A za dzień, dwa, wypróbuje formatowanie.

A ja to mam podobny problem wogóle to u moich znajomych dzieje się to samo:

Gadu gadu działa jak mu sie podoba tzn. załącza sie normalnie ale czasami nie mozna właczyć na dostępny kiedyś mozna było przeinstalować program i działało przez jakis czas bez zarzutu ale teraz to równiez nie daje efektów. Komunikator raz działa poprawnie a drugi raz juz nie. Nie potrafię tego zrozumiec a przez co naprawic. !!

Cóż, mi pomógł format.