Gg

witam,

czy można na stałe zablokować otrzymywanie wiadomości od nieznajomych i pokazywanie statusu w gg, nie chciałbym aby córka na swoim koncie gg otrzymywała różne dziwne teksty. Wiem, że mozna ( i ja tak robię) ukryc sie sttusem albo zahaczyć mozliwość dostawania wiadomości od nieznajomych, ale czy jest jeszcze jakas inna możliwość stałej zmiany ustawień tak aby sama nie mogła ich zmienić. Czy można również zablokowac jej umożliwość założenia nowego nr gg?

Pozdrawiam!!

Hmm… wystarczy założyć jej nowe konto użytkownika z ograniczeniami (na swoje ustawić hasło).

Pousuwać wszystkie skróty gg (menu start i pulpit) wejść w:

Mój komputer -> zaawansowane -> opcje folderów -> widok -> i odznaczyć opcje “użyj prostego udostępniania plików i folderów(zalecane)”.

Wejść w Program Files, dać prawym myszy na folder gg -> udostępnianie i zabezpieczenia ->zakładka zabezpieczenia

-> wpisać nazwę uzytkownika córki i dać wszystko na “odmów” .

Gotowe :smiley: .

Update: Aha zakładając sobie hasło trzeba dać “uznaj za prywatne”.

Hmm… Proponowana metoda może i nie jest nie do obejścia, ale myślę, że córka nie wpadnie na jej rozwiązanie. Mianowicie odnajdź w folderze jej profilu plik config.dat i ustaw mu parametr “tylko do odczytu”.

Z tym już będzie gorzej… Póki co nie mam pomysłu na to. Trzeba by się dowiedzieć na jakim porcie komukuje się GG z serwerem rejestracyjnym i wtedy trzeba by było ten port zamknąć. Gorzej jeśli to jest ten sam port przez który przesyłane są rozmowy…