Ghost na płytce

(Janlazur) #1

Mam problem chciałbym aby na laptopie zrobić płytke bootowalną (sorry za pisowanie).

Na laptopie nie posiadam stacji dyskietek.

Jak to zrobić, próbowałem pare razy ale nic

(Venger) #2

Przecież instalator Ghosta (jeżeli mowisz o tym Symnateca) jest na płycie. Instalujesz i uruchamiasz a on ci zrobi obraz ...

(Janlazur) #3

Informatyk zrobił mi kopie .gho nie dał żadnego programu.

Chodzi oto ,że musze włączyć płytkę wybierając w BIOSie boot cd-rom

(Venger) #4

A co miał dać przecież to płatny program... I tak mam wątpliwości czy zgodnie z prawem postąpił robiąc Ci ten obraz ...

Kup Ghosta i se poradzisz...

(Janlazur) #5

ALe jest taki program na dyskietkach, też Ghosta i jest za free chce żeby dział na płytce

(Venger) #6

Te darmowe nie odczytają Ci tego obazu co masz zrobiony... to są inne programy i możesz najwyżej nimi sobie obraz zrobić jeszcze jeden

(Janlazur) #7

ALe już się nie da wymienić programów z których mógłbym zrobić backup z poziomu DOSa

(lazikar) #8

Zależy jaka wersja.

Ostatni post twojego autorstwa kosz.

(Venger) #9

Na stronie

http://ultimatebootcd.com/

jest do pobrania obraz pyty z BEZPŁATNYMI programami narzędziowymi. Są wśród nich programy do tworzenia obrazów dysków i partycji. Poczytaj opisy w grupie Hard Disk Cloning Tools. Osobiście do tworzenia obrazów używam z tej płyty programu Partition Saving (jest w grupie Partition Tools) i jakoś się sprawdza.

Płyta jest bootowalna. MOżna z niej uruchomić komputer i dyskietka nie będzie potrzebna.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zakup płyty z czasopismem Chip, KŚ Ekspert - bardzo często bywały na nich programy Acronisa czy Paragona.

ps. Ale tak jak wspomniałem wcześnej ten obraz od informatyka odczytasz tylko Ghostem firmy Symantec a ten program musisałbyś kupić.