GIF / JPG na HTML / PHP

Chciałbym zrobic w programie graficznym banner na swojąstronkę… I hcciałbym takowy plik zapisac w formie JPGa bądź GIFa, nie chce mi się jednak bawic z HTML / PHP… Chciałbym najlepiej darmowy program do konwersji z JPG/GIF na język HTML, a najlepiej PHP…!

robert_warszawa wiesz co Ty w ogóle piszesz ?

Jeżeli nie ma żadnej mowy o systemie wymiany bannerów itd.

to w czym problem ?

Przecież jeżeli zapiszesz jako plik .gif,

to możesz normalnie jak każdy inny plik wstawić na stronkę …

Nie rozumiesz o co mi chodzi…

Jest obrazek, chcę go wstawic jako banner, ale w formie kodu… Czyli chodzi mi o taką jakby konwersję:

GIF > HTML

GIF > PHP

i tak samo z JPG

Jak nie rozumiesz - nie pisz!

ty chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz …

nie da się grafiki zapisać jako html :stuck_out_tongue:

chyba że maz na myśli takie coś

tu jakiś komentarz ktory po najechaniu na baner myszką się pojawi

o takie coś ci chodzi ?

I tu się mylisz… :stuck_out_tongue:

Zapomniało się o base64 ? :wink:

…bo ostatnio gadałem na ten temat z kumplem, właściwie to mu napisałem “czy zna jakiś dobry generator banerów”, on mi odpisał, że “po co, zrób w XARA albo czymś do grafiki i przerób na HTML”… No, ale ja mówię jak… nie do końca widziałem o co mu chodzi, nie mogęznaleźc tej rozmowy w GG więc Wam nie przytoczę…

Moze mu chodziło ze Layout potnie i otrzyma gotowy kod umożliwiający pisanie w szablonie. :lol: ale tylko przypuszczam

Wg mnie kolega to laik a Ty podążasz w jego stronę.

Baner / grafikę tworzymy w programie graficznym (MS Paint, Photoshop, Paint shop pro etc.) następnie zapisujemy na serwerze. I tak jak napisał kolega wyżej dajesz odpowiedni odnośnik z adresem obrazka i gotowe.

Pzdr.

mASTEr

Chyba tu chodziło o… Robisz w Photoshopie layout a później w ImageReady tniesz i eksportujesz do html…

Ale z tego co czytam, ani twój kolega ani ty nie wiecie nic na temat tworzenia stron internetowych, a dobre chęci zwykle nie wystarczają…

Poza tym twój kolega gdzieś słyszał dzwon ale zapomniał w którym kościele, chyba że ty niezbyt też zrozumiałeś jego wypowiedź i stąd te nieporozumienia…

Dobrze radzę, jeżeli chcesz zrobić stronę zacznij naukę od początku… czyli:

Po pierwsze i najważniejsze naucz się HTMLa… bo czarno widzę tę twoją zabawę w webmasterstwo…

P.S. Nie da się żadnego obrazku wyeksportować jako PHP, ponieważ PHP to są swego rodzaju programy… ale jeszcze dłuuuuuuuga droga przed tobą zanim to zrozumiesz…

Życzę powodzenia

alt=“Base64 encoded image” width=“150” height=“150”/>


No chyba że tak :smiley: Ale to jest oczywiste…

Ale autorowi tematu nie o to chyba chodzi…

Nie da się przecież *.gif -> zapisz jako… *.php :wink: mi chodzi o tą koncepcję