Gigabyte 8600GT - Podkręcenie do 10 FPS - Crysis

(Iklawi) #1

Witam.

Mój brat chciał sobie pograć na Very High w Crysisie, i wysoką rozdziałką, i chciałbym się dowiedzieć czy na 1680 x 1050 dałoby się podkręcić kartę do chociaż 10 FPS ??

Za każdą odpowiedź dziękuje.

(Virek1987) #2

Hehe dobre :). Nie masz szans na tej karcie ona potrafi przymulić sporo mocniejsze na very high. Dla ciebie 1280x1024 i High gdzie niegdzie medium to bardzo dużo na tej karcie, zależy jeszcze jaką masz resztę zestawu.

(Kabuto1378) #3

Ha, ha , ha dobry dowcip. Ile lat ma twój brat? W tej rozdzielczości i na max detalach nie wyrabiają karty prawie trzy razy wydajniejsze - http://pclab.pl/art32010-6.html. very high nie różni się prawie w ogóle od high, a detale średnie stosunkowo mało się różnią od wysokich, zmniejsz rozdzielczość i wtedy nie próbuje zagrać

(Sk91) #4

Jeżeli 10FPS to dla niego płynna gra to mu kupie bukiet paprotek :!: Podziwiam go :lol:

kto chce bukiet paprotek?

(Kabuto1378) #5

ale nie było mowy o płynnej grze, on chciał grać tyle że z takimi wymaganiami to mógłby oglądać przyśpieszony pokaz slajdów. Ale nie ma co, to jest chyba post miesiąca :lol:

(klopas) #6

u mnie przy tych ustawieniach wyciąga te 10fps a czasem mniej... 8600gt jest 2 razy słabsza a jak są wysokie rozdziałki to jeszcze bardziej :wink:

ta gra na 8600gt przy low i 1680x1050 się tnie więc nie masz co marzyć :wink:

(system) #7

hahaha.. czy dziś aby prima aprilis :smiley: ?

(Darth ReX) #8

OMG :expressionless: Można to tylko skwitować śmiechem :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(Konrad12315) #9

Ja miałem tą karte i na DX10 w Viście Ultimate było hmmm 5 FPS na 1024x768...,

Odpowiedź brzmi... nawet jak podkręcisz to nic nie zyskasz, no może wiekszą temperature :stuck_out_tongue:

(Mariosti*) #10

Jakby podkręcił rdzeń/shadery/ram na 5/10/5 GHz to by chodziło płynnie, ale niestety to niemożliwe ;(

(Iklawi) #11

Ziomek, ja miałem na Viscie ery High i 1024 x 768 to miałem ok. 30-35 FPS, więc jakim cudem ty masz 5 ??????

(Mm Urbanek) #12

Tia, tylko w jakiej grze... I czy na DirectX 10?

(klopas) #13

daj screeny i filmik (najlepiej nagrany kamerką) bo nie wierze... BTW. nie jest to nawet możliwe...

(Sk91) #14

na 8600GT? :rotfl2:

Tyle to nawet na 8800 możesz marzyć. Chyba coś Ci się ustawienia pomyliły.

(Marcin0392) #15

Cześć :slight_smile: Moim zdaniem wcale do Crysisa nie trzeba jakieś wypasionej grafiki, może się nie znam. Ale pokażę wam screena. Mam 7600GS, w ogóle nie podkręcana, sprzęt jak w podpisie. Gra na średnich ustawieniach ( woda - wysokie, cienie - niskie ) chodzi średnio na 30 FPS. Gdy jest jakaś zadyma to spada do ~ 25.

85a6fc911967a5eamed.jpg

(Sk91) #16

A rozdzielczość 600x400?

Na pewno Ci spada do 25fps? a nie 15fps? :stuck_out_tongue:

Po za tym średnio 31fps to nie jest zbyt przyjemna rozgrywka :stuck_out_tongue:

(Marcin0392) #17

600x400 ? Rozdzielczość mam ustawioną 1024-768 :slight_smile: Gra się całkiem dobrze. Bardzo rzadko zarywa.

(Mateusz 931) #18

no nie wiem .. przy 20 jescze widzimy klatki, ale 30 jest już całkiem OK.

A co za różnica potem czy jest 50 czy 60 jak na gołe oko nie widać ?

(Mariosti*) #19

Zależy od engine'u i monitora, zwykle widać różnice między 30-60-100fps, szczególnie w FPS'ach.

(Darth ReX) #20

Tak, tylko że cienie to, poza rozmyciami, ta część grafiki, która zarzyna kartę graficzną w obliczeniach, więc trudno się dziwić. Poza tym jeszcze niska rozdzielczość :stuck_out_tongue: . Dobrze, że piszesz, że się nie znasz - zdajesz sobie przynajmniej sprawę z tego :smiley: .Poza tym ledwo widać by było różnicę między 30 a 25 FPS, mierzyłeś to frapsem, czy mierzysz "na oko"???