Gigabyte 8S665FX (-L) bios

Witam. Mam problem z biosem tej płyty głównej. Gdy komputer ma przerwę (jakis 1 tydzień postoju) komp wcale nie odpala (tak jakby nie było biosu). Wtedy pomaga tylko wyjęcie baterri z płyty i wszystko śmiga. Czasem też komputer sie restartuje podczas ładowania systemu albo nawet podczas sprawdzania zainstalowanych urządzeń. Zamierzam zmienić bios na nowszy. Czy to cos pomoże?? Czy moze lepiej kupić inną płytkę?? Poza tym nic o tej płycie w googlach znalezc nie mogę… Proszę podawac swoje propozycje.

Może to zasilacz a nie bios. Co ma bios wspólnego gdy system jest już uruchomiony

Może zle to wytłumaczyłem… To na pewno wina biosu bo dzieje się tak … Włączam kompa zaałancza sie bios pokazują sie dane kompa np. model procka, pamięc ram dyski itp… komp sie resetuje itd… czasem nawet nie pojawi sie te okno i komp sie resetuje pod rząd (widze to po migających kontrolkach dysków twardych, nagrywarek). Czasem zdąży się załadować system… W kwietni spalił mi się procesor na tej płycie, kupiłem nowy i było dobrze przez jakies 2 tygodnie. Potem zaczeło mu odbijać…

Hmm. to może płyta główna, bo procek od tak się spalić nie może raczej.

Też tak myślę. Teraz nie mogłem odpalic kompa przez 10 minut… Nie wiem ale raczej płyta do wymiany :frowning:

Dodane 28.07.2009 (Wt) 11:53

juz styka :stuck_out_tongue: zmieniłem zasilacz na mustang 450 watt i wsio chodzi :stuck_out_tongue: podjełem decyzje o modernizacji kompa i na pierwszy ogień poszedł zasilacz… Teraz chyba nie bedę go dalej modernizował :stuck_out_tongue: Ale dzięki za porady Lukasz :smiley: