Gigabyte 945GZM-S2 L E2200 Podkręcanie

(BurNs) #1

Typ procesora DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz (11 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-945GCM-S2L

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945GC

Pamięć fizyczna 2 x 1GB 2048 MB (DDR2-800 DDR2)

Geforce 8500GT 512/128DRR2

http://www.sendspace.pl/file/wTYZrlMX/ Dokładny Raport z Everest Ultimate Edition

Moje pytanie czy podkręcał już ktoś taki sprzęt i na co Sobie mogę pozwolić żeby było bezpiecznie i na podstawowym chłodzeniu

Procesor i Karta Graficzna z góry dziękuje

(Ostriket) #2

ja mialem podobna plyte, tzn Gb 945gzm-s2 i procek e4400. najwyzej udalo mi sie wykrecic 2.4 Ghz wiec wynik raczej slabiutki ;/

(BurNs) #3

Podkręciłem do 2,5 i temperatura procesora nie przekracza 35,4 C natomiast przy dużym obciążeniu 43C ale boje się dalej robić ponieważ zasilacz kiepski 400W ATX dołączony do obudowy NTT

(Alzajac1) #4

BurNs , sam musisz to sprawdzić. Każda sztuka procesora podkręca się inaczej do tego dochodzi kwestia pamięci ram (firma) oraz zasilacz (firma + moc).

Podkręcaj stopniowo zwiększając fsb i (o ile komp zacznie nie wstawać) napięcie na procesorze i pamięciach. Monitoruj temp everestem ultimate oraz rób testy orthosem :slight_smile:

(BurNs) #5

a powiedz mi czy zabawa w Easy Tunes5 to dobry pomysł ?

(Alzajac1) #6

nie. najbezpieczniej i najlepiej jest podkręcać w biosie

(BurNs) #7

Więc jest już 2,5 przy Auto Napięcie zrobiłęm test orthosem ok 8 min 0 błędów przy stresie temp procesora 70 Stopni przy zwykłej pracy 41 tak przynajmniej pokazuje mi Everest na obudowie mam wyświetlacza gdzie pokazuje mi 37C a przy stresie 46C czy przy dłużjesz grze albo pracy może coś sie stać ? czy może już tak zostać ?