Gigabyte B85 D3H A problem z USB

(Parking Kasacyjny) #1

witam, mam problem z portami usb na ww płycie... Nie wykrywają one żadnego urządzenia, które się podepnie. Znaczy wykrywa ale tylko do momentu uruchomienia windowsa, przy uruchomieniu komputera myszka działa, chociaż nie za każdym razem (zawsze działa, po pierwszym uruchomieniu gdy wyjmę baterie i odczekam parę min), mozna wejść do biosu, klawiatura działa, mogę przełączać itd a gdy tylko załaduje się windows to wszystko sie wyłacza, myszka przestaje działać, klawiatura tak samo, jest nawet brak wskażnika myszki na pulpicie (gdy ustawię zeby po naciśnieciu CTRL pokazywało mi gdzie jest kliknięcie to pokazuje na środku ekranu ale wskażnika dalej nie widać), czasami gdy powoli zaczynam wysuwać kabel z gniazda to zapala się ale dalej nie widać wskażnika i nie mogę nią ruszać a klawiatura nie działa. Nie jest to problem klawiatury i myszki (podpinałem też pendrive'a i tez go nie wykrywał)bo na innym komputerze wszystko działa. Podpięce pod usb na froncie też przynosi takie same efekty. Czy to padły porty usb? Czy problem ze sterownikami? Niby w menadzerze urzadzeń wszystko jest ok, nie wyskakują żadne "wykrzykniki".

(XMan) #2

Zapomniałeś/zapomniałaś podać jaki posiadasz system oraz bit.

Zaktualizowany system, zainstalowany najnowszy SP, sterowniki do płyty głównej Chipset