Gigabyte GA-EP45-DS3 - uszkodzony slot pamięci (?)

(Squizz) #1

Przynajmniej tak myślę. Wszystko zaczęło się od montażu chłodzenia Scythe Mugen 2 przez fachowca. Rozmontował całą skrzynię, przykręcił chłodzenie i z powrotem wszystko złożył. Odpala komputer - coś nie działa. Zaczyna przekładać pamięci miejscami i po paru uruchomieniach odpowiada, że jedna kość jest zepsuta (przed przybyciem komputer chodził bez problemów). Zarzekał się, ze to nie jego wina i radził żebym oddał kości na gwarancję. Po kilku sporach przyznałem mu rację, bo choć pamięci wcześniej mi chodziły, to komputer działał niestabilnie przy pamięciach taktowanych na 1066mhz (gwarantowana wartość) i chodziły na 800mhz. W domu dla pewności sprawdziłem teorię tego pana. Okazało się, że obie kości działały , gdy były wpięte osobno na pierwszym slocie. Nie działała z kolei żadna wpięta na drugim slocie (zarówno na żółtym jak i czerwonym).

gigabytegaep45ds3151170.th.jpg

Z tego wynika, że chyba to jednak slot na płycie głównej jest uszkodzony... Nie wiem co teraz zrobić :frowning: . Żadnego uszkodzenia na slocie nie widzę, lecz co jeśli ten "fachowiec" coś wykrzywił? Podzielacie moje spostrzeżenia, czy może coś innego może być uszkodzone? Problem: komputer nie włącza się przy dwóch kościach pamięci czyt. słychać jak chłodzenie się rozkręca, później zwalnia i znowu rozkręca, na monitorze brak jakiejkolwiek reakcji. Przy jednaj zainstalowanej kości na pierwszym slocie włącza się normalnie. Płyta jeszcze jest na gwarancji ale jeśli nie okaże się uszkodzona.... wiadomo: do sklepu, żeby wszystko odmontowali - wysyłka płyty - ~2tyg czekania - ponowne poskładanie w sklepie tylko po to, żeby się okazało, że to nie to. Podaję specyfikację reszty sprzętu:

Proc: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz

Chłodzenie: Scythe Mugen 2

Pamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 HD502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E BOX

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 500W Modular

Napęd: Samsung SH-223Q SATA LightScribe Black

Jeszcze mam jedno pytanie: rozumiem, że dulal powinien być instalowany albo na 2 żółtych, albo na 2 czerwonych slotach? Czy może da się wpiąć jedną kość do żółtego, a drugą do czerwonego po lewej stronie (obydwa sloty działają)? Jestem laikiem w tych sprawach, a nie chciałbym uszkodzić komputera.

Squizz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif