GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G AM2+ problem z wgraniem XP-ka

Witam mam problem natury sprzętowej a mianowicie nie idzie zainst. systemu

Win XP na nowej płycie głównej.

Płyta główna to GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G AM2+

Procesor to AMD athlon 64x2 4400+

Ram to 2GB DDR .

HDD i nagrywarka ATA

Przy instalacji systemu na początku jest ok gdy instalacja pobiera wszystkie dane itp. Schody zaczynają się gdy pobierze wszystko i się restartuje do dalszej instalacj. Gdy już zresetuje komputer i uruchamia się dalsza instalacja

to ten moment gdy po lewej pokazuje ile czasu zostało do instalacji, pochodzi z 1 min i całkowicie komputer się gasi i na tym się kończy.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu .

Zasilacz mam 450 W ale to raczej nie jego powód całego problemu.

Proszę o pomoc bo walczyłem już całą noc i nic. Teraz piszę tutaj ze starej płyty i Linuxa live. Acha nawet linux live na tamtej płycie dochodzi do pewnego momentu i koniec .

mam to samo

znaczy prawie bo u mnie nie całkiem wyłacza komp

Załadowaliście optymalne ustawienia BIOSU? Ustawcie wyższe temperatury w BIOSIE po których przekroczeniu komp ma się wyłączyć / zrestować.

a czy mógłyś powiedzieć w jakich opcjach biosu szukać?

Witam. dzięki za odpowiedź. Właśnie uporałem się z problemem (całą noc ślęczenia przed kompem i szukanie problemu w biosie) niby nic ale ile polecialo ^%!@*^%. Więc tak napiszę żeby było dla potomnych o tym samym problemie .W biosie wyłączyłem kontrolera SATA (bo mam wszystko w ATA) i to wystarczyło.Tak metodą prób i błędów, nie wiedząc czy pomoże, ale pomogło instalacja doszła do końca więc chyba to był problem;D

Myślę że sie przyda informacja dla innych.

Pozdrawiam

Mam prośbę nie ma może ktoś linka do obrazu płyty CD do tej płyty głównej? bo mi przysłali płytę główną ale bez CD.

Po co Ci obraz płyty? Drivery znajdziesz na stronie producenta:

W zależności jaką masz rewizję płyty jest to:

Rev 1.0

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2h_10.html

lub Rev 1.1

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2h_11.html

Rewizje sprawdzisz odszukując napis REV na płycie głównej, może być przy nazwie płyty, przy portach PCI, trzeba uwaznie szukać.