GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G AM2+ problem z wgraniem XP-ka

(Boka70) #1

Witam mam problem natury sprzętowej a mianowicie nie idzie zainst. systemu

Win XP na nowej płycie głównej.

Płyta główna to GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD780G AM2+

Procesor to AMD athlon 64x2 4400+

Ram to 2GB DDR .

HDD i nagrywarka ATA

Przy instalacji systemu na początku jest ok gdy instalacja pobiera wszystkie dane itp. Schody zaczynają się gdy pobierze wszystko i się restartuje do dalszej instalacj. Gdy już zresetuje komputer i uruchamia się dalsza instalacja

to ten moment gdy po lewej pokazuje ile czasu zostało do instalacji, pochodzi z 1 min i całkowicie komputer się gasi i na tym się kończy.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu .

Zasilacz mam 450 W ale to raczej nie jego powód całego problemu.

Proszę o pomoc bo walczyłem już całą noc i nic. Teraz piszę tutaj ze starej płyty i Linuxa live. Acha nawet linux live na tamtej płycie dochodzi do pewnego momentu i koniec .

(Erhabe99) #2

mam to samo

(Erhabe99) #3

znaczy prawie bo u mnie nie całkiem wyłacza komp

(Extremeze) #4

Załadowaliście optymalne ustawienia BIOSU? Ustawcie wyższe temperatury w BIOSIE po których przekroczeniu komp ma się wyłączyć / zrestować.

(Boka70) #5

a czy mógłyś powiedzieć w jakich opcjach biosu szukać?

(Boka70) #6

Witam. dzięki za odpowiedź. Właśnie uporałem się z problemem (całą noc ślęczenia przed kompem i szukanie problemu w biosie) niby nic ale ile polecialo ^%!@*^%. Więc tak napiszę żeby było dla potomnych o tym samym problemie .W biosie wyłączyłem kontrolera SATA (bo mam wszystko w ATA) i to wystarczyło.Tak metodą prób i błędów, nie wiedząc czy pomoże, ale pomogło instalacja doszła do końca więc chyba to był problem;D

Myślę że sie przyda informacja dla innych.

Pozdrawiam

(Boka70) #7

Mam prośbę nie ma może ktoś linka do obrazu płyty CD do tej płyty głównej? bo mi przysłali płytę główną ale bez CD.

(Extremeze) #8

Po co Ci obraz płyty? Drivery znajdziesz na stronie producenta:

W zależności jaką masz rewizję płyty jest to:

Rev 1.0

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 2h_10.html

lub Rev 1.1

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 2h_11.html

Rewizje sprawdzisz odszukując napis REV na płycie głównej, może być przy nazwie płyty, przy portach PCI, trzeba uwaznie szukać.