Gigabyte Geforce 7300GT

Zakupiłem kilka dni temu wyżej wymieniona kartę i mam mały problem. Czy ktoś kto jest posiadaczem tej karty mógłby sie wypowiedzieć co do temperatury jaką może osiągnąć? U mnie przy normalnych aplikacjach jest około 70 stopni a przy włączeniu gry dochodzi do 90 stopni? Czy to jest normalne i nie zagraża karcie? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

normalne to to nie jest i raczej niemożliwe czym mierzyłeś lub jak te temperature?? Programy czasem się mylą najlepiej sprawdzić temperaturę w biosie

Pozdrawiam

Jakie karta posiada chłodzenie - typ.

Na moim GF 6800GT - uruchomiona Winda - temperatura rdzenia karty graficznej 60-63 stopnie.

Temperatura wewnątrz obudowy 30 stopni.

Czasem po wyjściu z gry temperatura osiąga poziom 100-105 stopni

Karta chłodzona aktywnie

:slight_smile:

a właśnie , że mozliwe , jesli to karta Gigabyte z pasywnym chłodzeniem to normalna temperatura jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia wnętrza obudowy. Krytyczna temperatura tej karty zaczyna się coś od 130 stopni … popraw chłodzenie w obudowie i temp. karty spadnie.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_28971.html poczytaj na dole opinie.

No nie wiem… Ja mam Gf 6200 with turbo cache z chłodzeniam pasywnym , i temperatura nigdy nie przekracza mi 60 stopni , ale to już naprawdę jest maks ` !!

Przy 130 stopniach już dawno by się styki zjarały :stuck_out_tongue: tak samo przy 100 dla eksperymentu i potwierdzenia weź rozwal stare radio i zalej je wodą z czajnika (100 stopni) a zobaczysz co się stanie.

Pozdrawiam

Technika poszła do przodu i uwierz, że nic by sie nie stało przy 100*.

Pomysł z radiem naprawdę powalający… ;|

To powinni dawać do tych kart tabliczki z ostrzeżeniem że można się poparzyć :stuck_out_tongue: a tak na serio to jeżeli naprawdę się nic nie stanie to jestem pod wrażeniem.

Pozdrawiam

to poczytaj opinie poniżej w tym linku : http://sklep.benchmark.pl/pelny_28971.html a tu są testy tej karty : http://www.benchmark.pl/r.php?file=http … 300GS.html … tyle.

Oj po co tu dywagować czy przy 100 czy przy 130 by się zjarała, a może taki model, że byn 200 wytrzymałą stopni :expressionless:

Rada jest jedna przykręć jakiś wentyl do tego radiatora na grafie, temp. obniży się zdecydowanie…

Hee naszła mnie taka myśl, że jak jest taka temp. to może nie potrzebnie jest to żelastwo :stuck_out_tongue: no bo czy z nim czy nie to i tak jest wysoka temp.

inna wydajność, więcej jednostek PS,VS,TMU,ROP… większe takty rdzenia pamięci… tak więc nic nie jest tak samo.