GIGABYTE GeForce GT430 vs Radeon HD4850

Witam tak ostatnio sprawdziłem, po ile chodzą karty z DX11 i z innymi bajerami jak Shader Model 5.0 i tak patrze na ceny na allegro:

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gt43 … 05372.html

Kosztuje 265 zł, a (chbya) gorsza HD4850 jest troche droższa. Więc o co chodzi? Co jest lepsze?

Posiadam zasilacz 530 Wattowy MC Carbon i raczej bez problemów obejdzie sie ruszenie z któryś kart. Ale czy ktoś może mi wyjaśnić różnice? Tylko proszę nie mówić coś w stylu ,4850 jest lepsze bo tak, no i co z tego ze gt430 ma dx11?’’ . Chodzi mi raczej o jakieś konkrety :D. Dziękuje :slight_smile:

Wpisz sobie w benchmark.pl gt430 kiedyś był test tego geforce i wyszło że to jest grafika nie dla gier! !!

Raz mówi ktoś badziewie, raz że to dobry zasilacz, ale nie z najwyższej półki raz, że coś tam… zasilacza na pewno nie będę wymieniał.

Czekam na inne wypowiedzi.

poszukaj w Google za sposobem nazewnictwa kart u AMD i Nvidii - to karty z roznych polek - HD4850 to ‘wyzsza srednia’ lub ‘niska wyzsza’, GT430 to low-end, czyli ta najnizsza…

ps. do obslugi DX11 potrzebujesz odpowiedniego systemu rowniez - xp obsluzy max. DX9 8)

Posiadam Windows 7 x64 . Czyli obsługuje Dx11.

Czyli nic lepszego nie ma sensu kupować? tak do 300+ złotych. np. Radeon 4870 też odpada?

nie bardzo sie orientuje w cenach polskich, ale HD5750/70 bylby odpowiedni - ma DX11 jak chcesz i jest odpowiednikiem dla GTX260/450

Dziękuje Ci clockwork, takiej odpowiedzi oczekiwałem :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich i ze swojej strony moge powiedziec, że ModeCom Carbon bardzo dobrze działa :slight_smile:

4870 i 4850 są kartami starymi ale bardzo wydajnymi i w niskim budżecie nie mają konkurencji cena-wydajność.

Nawet 4870 ma lepszą wydajność niż 5770. Gts450 który wyszedł jest kartą/konkurencją dla 5770 ale żadna to konkurencja bo nawet nie dochodzi do tej wydajności co oferuje 5770, a nie które wersje gts450 przegrywają nawet z 5750, dopiero gts450 mocno podkręcone są blisko 5770 ale i tak nie tyle wydajne co radeony.

W tej cenie to tylko 4850 lub używany 4870 jeśli się uda. Ale ja nie odpowiadam za spalenie zasilacza, bo modecom jest kiepskim zasilaczem i każda nowa/porządna grafika może go wykończyć.

Modecom Carbon MC i Volcano to dobre serie zasilaczy, badziew to seria FEEL, Logic i Premium, nie musi wymieniać zasilacza, bo ten na pewno da sobie radę.

Volcano owszem, Carbon juz nie… i jest to raczej srednia polka, ba… nizsza ocierajaca sie o dno

choc na ten sprzet powinien wystarczyc 8)