Gigabyte GTX 460 1gb OC róznice w rewizjach

Witam!

Mam pytanie jakie są różnice w rewizjach karty jaka posiadam? Chodzi o rev 1 VS rev 2.0

Pozdrawiam

Jak masz wybór, to bez namysłu bierz dwójkę - w kolejnych rewizjach naprawia się błędy konstrukcyjne.

Karta już prawie miesiąc śmiga u mnie. Jest to rev 1.

Albo obcina dodatkowe ficzery i obniża jakość podzespołów, po tym jak poprzednie rewizje zdążyły już wyrobić modelowi renomę na rynku. Różnie to bywa …

Coś w tym jest co pisze mescalero

Pamiętam moją poprzednią płytę ga-k8ns.

Tak się złożyło że miałem okazje jeszcze wcześniej korzystać z rev1 ga-k8ns. I w niej miałem kilku fazowe zasilanie procesora tak wychwalane na wielu forach.

A w rev 2.0 zrobili już bardziej ubogi układ zasilania… Kto ich tam wie…

Sprawdzałem na stronie producenta i nie znalazłem żadnych różnic w danych technicznych obydwu rewizji.

Standard, podobnie było z Gigabyte K8NE. Niestety inni producenci też kombinują. Przykładowo Galaxy za czasów kart GF 7600GS świetne polimerowe kondensatory z pierwszych rewizji zastępowało później taniochą. Usuwali także zworki funkcji DualBIOS i OC (podnoszące odrobinę napięcie GPU). Z kolei w pasywnych Asusach GF9600GT faktycznie likwidowali drobne niedoróbki typu chłodzenie blokujące zatrzask wtyczki zasilającej, jednak “przy okazji” usuwali wyjście TV-Out. Jak już wspomniałeś, nie zawsze raczą o takich zmianach wspomnieć w specyfikacji. Uciekają się też niekiedy do wybitnie ogólnikowych, nieprecyzyjnych opisów. Dlatego przy zakupach warto zachować czujność, pomimo pozornie identycznych oznaczeń danego modelu.

Znalazłem coś na ten, niestety (lub stety) w języku angielskim:

http://www.overclock.net/intel-motherbo … sions.html

Faktycznie, coś w tym musi być.