Gigabyte gtx460 oc v. 1/2?

Witam, zastanawiam się na zmianą karty graficznej. Czytając inne fora wiele ludzi poleca gtx’a 460 od Gigabyte. I tu moje pytanie: czym różnią się wersje oc1/oc2? (poza ceną ~40zł oraz lekko innym wyglądem). Jest też oczywiście gtx 460 soc, ale nie widzę sensu dokładania 100zł za oc, które mogę sam wykonać. Z góry dziękuje za pomoc.

Faktycznie, nie ma sensu kupować tego z OC. Nie znalazłem żadnej wersji oc1. W nazwie było tylko OC 1GB. Więc 1GB.

Tak, oczywiście 1GB, jest lekko wydajniejsza od 768MB. Jeśli chodzi o wersje to tak: OC1 - click i OC2 - click.

A radeon 6850 zaś parę procent wydajniejszy od gtx460 1GB 256bit.

Taktowanie rdzenia 715 MHz OC1

Taktowanie rdzenia 760 MHz OC2

Tym się różni niczym więcej nie widać dodatkowe inne chłodzenie ciut. Ale cena ok 40zł z minimalnych jest różnicą czyli podkręcenie 45mhz + inne chłodzenie, podkręcić to nie problem więc płacenie nie ma sensu, ale chłodzenie może być nowszą wersją itp. więc ciężko mi tu powiedzieć.(co do podkręcenia ja swojego gtx460 768mb podkręciłem z 675 na 745, choć mogłem więcej, na razie nie dawałem więcej)

Pozdro

Zauważyłem też na stronie gigabyte’a, że jest nowa wersja tej karty click. Szukałem w porównywarkach cenowych owej karty, lecz nic znaleść nie mogłem. Czy ktoś się z nią spotkał? I czy warto kupować teraz, czy lepiej zaczekać?