GIGABYTE H55M-S2H - Aktualizacja BIOS

(Jaro070) #1

Cześć,

Pobrałem najnowszy BIOS do mojej płyty głównej i nie wiem jak mam go zaktualizować (teraz mam BIOS w wersji F1). Kiedyś aktualizowałem BIOSy w płytach głównych używając dyskietki, a jak to się robi teraz?

(CrisPL) #2

Aktualizujesz po prostu odpalając plik .exe w systemie. Wymazuje BIOS, a następnie wgrywa nowy w tym czasie komputer wiadomo nie może zostać odłączony od prądu do zakończenia procesu.

(Jaro070) #3

Jaka jest szansa, że coś zepsuje? Można aktualizować z pendrive?

EDIT: Znalazłem książeczkę do płyty głównej i już chyba wiem, jak zaktualizować BIOS.

(CrisPL) #4

Najlepiej jakbyś aktualizował z dysku twardego oraz pewnego systemu windows, który nie zawiera wirusów. Bierz się za to tylko wtedy gdy jesteś pewien, że komputer nie wywali ci bluescreena :slight_smile:

(rgabrysiak) #5

Powiedziałbym raczej, bierz się za to mając pewność że nie odłączą ci prądu podczas aktualizacji :stuck_out_tongue:

(CrisPL) #6

Wiesz ostrożności w takich sprawach nigdy za wiele :lol:

(falcon89) #7

Wypakuj ściągnięty plik (jest to samorozpakowujące się archiwum 7z), wrzuć plik h55ms2h.f7 na pendriva (musi mieć system plików FAT16/32), uruchom Q-Flash (na post screen zapewne klawisz End lub w biosie F8), zrób kopię aktualnego biosu, zaktualizuj bios i все.

(Jaro070) #8

Zaktualizowałem przez Q-Flash i działa.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Można zamknąć.