Gigabyte ma78gm-ds2h czy Asus M3A78-EM

Proste pytanie jaka płytę wybrać?

Mam w tej chwili płytę MA78gm-s2h rev.1.1. Niestety lista pamięci które będą z nią pracować w trybie 1066 jest niewielka i są drogie. Wszystko przez to iż płyta ta może podać max VDDR2=2.1V. Posiadam pamięci Kingston 2x KHX8500D1/G1 które do tego trybu potrzebują 2.2V no i niestety.

Mam możliwość wymiany tej płyty i znalazłem w zasadzie bardzo podobne produkty od rożnych firm(już niedługo, gdyż nastąpi ich połączenie)

Pytanie: która płytę wybrać?

Gigabyte ma78gm-ds2h >>>> http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … rc,nokaut/

czy

Asus M3A78-EM >>>> http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … 57544,s,1/

Obie posiadają kondensatory polimerowe, Asus ma lepsza dźwiękówkę, obie w podobnych pieniądzach.

Będę kiedyś chciał zrobić delikatne OC, dokupić drugie tyle RAM i Phenoma x4 + dobra grafikę

Asus obsługuje moje pamięci na 100%. Co do Gigabyte, pomoc techniczna napisała iż “powinna” obsłużyć ale to i tak będzie sprawdzone.

Obawiam się czy Asus będzie miał jakiś potencjał do OC.

Która z nich będzie wydajniejsza?

Może ktoś miał do czynienia z obiema płytami?

Dziękuje z góry i pozdrawiam:)

Taniej wyjdzie Cię wymiana pamięci:

http://www.agito.pl/ddr-2/kingmax-ddr2- … 28270.html

1,8v

Właśnie kolo ze sklepu mówił ze łatwiej mu będzie wymienić płytę na inna niż pamięci. Hmm a te będą śmigać bez problemu na 1066 z rev 1.1?

Na 99% jestem pewien, że tak.

Ty z tego co pamiętam kiedyś miałeś taka płytę jak ja tylko rev1.0. Na ile maksymalnie MHz poszły Twoje Kingmaxy przy procu AM2 chyba ze może testowałeś je z procem AM2+? Dziwi mnie to ze nie ma ich w QVL GIGABYTE do mojej rewizji:/ do 2.x już są

Miałem Gigabyte ma78gm-s2h, teraz mam ma78gm-ds3h, moje kingmaxy niestety działają w 800MHz, a to tylko dlatego, że procesor je ogranicza. Na athlonach x2 nie uruchomisz pamięci szybciej niż 800MHz, na działanie tych kingmaxów z ich nominalną prędkością, 1066MHz pozwalają dopiero phenomy i phenomy II.

Jeśli mówimy o pracy bez OC to się zgodzę, Moje teraz pracują na 870 MHz 5 5 5 15 - proc AM2:3047MHz; Bus Speed :265MHz, W biosie ustawione są na 667 MHz. Jednak jeśli tylko chce pościć procka na więcej to albo system nie startuje albo wykrzaczaja się błędy, mimo ze właśnie na skręconych pamięciach te błędy się nie pojawiają - wiec wniosek ze to ich wina.

To nie musi być wina pamięci a procka widocznie się on kończy, jaki to model ??

Na skręconych pamięciach na 667 procek się uruchomił na 3190 - nie sprawdzałem stabilności - ale na 2990 system nie chciał wystartować na pamięciach na 800

Link to tematu:

viewtopic.php?f=19&t=300519

Dodane 05.02.2009 (Cz) 0:08

Jako już szczęśliwy posiadacz płyty ASUS M3A78-EM mogę coś powiedzieć o tych dwóch w zasadzie identycznych płytach biorąc pod uwagę istotne dla mnie sprawy czyli OC i wydajność.

NA płycie:

GIGABYTE:

  • max bus speed = 280MHz

  • VDDR - 2.1V

  • dobra dźwiękówka Realtek 889A

ASUS:

  • 300MHz dzięki czemu pamięci chodzą na 500MHz(1000 efektywnie).

  • Chipset nie grzeje się tak bardzo jak to miało miejsce w GIGABYTE.

  • VDDR - 2.24V (dla niektórych pamięci ważna sprawa)

  • bardziej rozbudowany BIOS

  • wydawałoby się ze dźwiękówka Realtek 1200 będzie lepsza niż 889A jednak wcale tak nie jest

Różnica w cenie w moim przypadku 50 pln, mimo słabej dźwiękówki, płyta warta dopłaty.