Gigabyte nForce 500 deinstalacja

(Zolin738) #1

Witam wszystkich, mam pytanie w jaki sposób mogę usunąć wszystkie drivery od płyty głównej Gigabyte nVIDIA nForce 500 Series?

Pozdrawiam

(Neon1992) #2

Driver Cleaner? :smiley:

:slight_smile:

(Zolin738) #3

Chodzi mi dokładnie o deinstalację, kompletną wszystkich sterów od płyty głównej.

Mam problem z tunerami TV, próbowałem już dwóch Leadtek oraz AverMedia i problem jest taki szam, tj. "wystąpił błąd i aplikacja zostanie zamknięta..."

Podejrzewam że to mogą być to problemy ze slotami PCI i moim zdaniem tam leży przyczyna, jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Próbowałem już aktualizację sterowników ale to nic nie daje. Ludzie pomóżcie żeby któryś z tych tunerów działał.

(Zolin738) #4

refresh

(Seba86mu) #5

lalamido , sterowniki chipsetu płyty głównej odinstalujesz programem Driver Cleaner jak napisał już Neon1992.

Wybierz "nVidia", kliknij na "Clean" i potem jeszcze raz "Clean".

Po ponownym uruchomieniu komputera będziesz musiał zainstalować sterownik do chipsetu płyty głównej ponownie.

Sterownik do chipsetu płyty głównej pobierzesz -> stąd.

Wątpię, czy powyższe zabiegi pomogą.

Posiadasz płytki ze sterownikami do tych tunerów TV ?

(Zolin738) #6

Tak posiadam stery do obydwu tunerów, były zakupione w sklepie.

seba86mu , to co może być przyczyną?

(Seba86mu) #7

Spróbuj najpierw zainstalować sterowniki do tunera TV, po zakończeniu instalacji wyłącz komputer i dopiero wtedy włóż tuner TV do portu PCI.

(Zolin738) #8

czyli najpierw same drivery, potem wkładam tuner i instaluję aplikację, czy tak?

daję screena błędu cb1f99cd321c062em.jpg

(Seba86mu) #9

Tak.

A dotychczas, w którym dokładnie momencie pokazywał się komunikat błędu ?

(Zolin738) #10

dokładnie po zakończeniu instalacji driverów oraz aplikacji, gdy aplikacja sama odpalała się przy finiszowaniu instalacji.

i kurde co jest najfajniejsze z tego: to że dzieje się tak samo z obydwoma tunerami :?

(Seba86mu) #11

Więc spróbuj zainstalować od razu sterowniki oraz aplikację, po czym podłączysz tuner TV.

(Zolin738) #12

próbowałem twojego sposobu jednak wszystko zostaje po staremu, czyli wywala aplikację przy jej uruchamianiu